Mokesčių inspekcija suskaičiavo gyventojo pajamas iš nekilnojamojo turto sandorių ir pagal namų baigtumą įvertino patirtų išlaidų realumą


2019 m. rugsėjo 5 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad mokesčių specialistai, išnagrinėję iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos gautą informaciją apie prekybą nekilnojamuoju turtu, padėjo gyventojui veiklą ir pajamas įteisinti bei apskaičiuoti mokesčius: beveik 50 tūkst. eurų.

 Gyventojas, atkūrus nuosavybę, atsiėmė žemės sklypą, kurį vėliau išmainė į greta turimo sklypo esantį kitą žemės sklypą. Pakeitė žemės paskirtį ir padalino į 21 sklypą. Iš žemės ūkio paskirties žemei tapus gyvenamųjų namų bei vienbučių ir dvibučių  gyvenamųjų pastatų teritorijomis, suformavo gatves bei privažiavimus prie sklypų, kai kuriuose pradėjo statyti namus. Dalį sklypų su nebaigtais namais pardavė.

„Visi gyventojo nekilnojamojo turto, įskaitant žemę, pardavimo sandoriai atitiko ekonominės veiklos požymius, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Rima Rasickienė. – Nuo gautų nekilnojamojo turto pardavimo pajamų, įvertinus patirtas išlaidas, gyventojas privalėjo apskaičiuoti GPM, o nuo pajamų, kurios per paskutinius 12 mėnesių viršija atitinkamą leistiną ribą, privalėjo dar apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti pridėtinės vertės mokestį. Viso šito nebuvo.“

Žmogus per penkerius metus pardavė 6 žemės sklypus su nebaigtais statyti gyvenamaisiais namais, o kad pagrįstų, kiek statyboms išleidęs, pateikė mokesčių administratoriui pluoštą dokumentų.

„Net jei dokumentų ir tūkstančiai, viskas sužiūrima, išanalizuojama, sugretinama. Įvertinus iš Registrų centro gautą informaciją, kad vienas sklypas parduotas be gyvenamojo namo, kitas su nebaigtu statyti namu (baigtumas 45 proc.), o trečio namo baigtumas įvertintas 9 procentais, t. y., išlieti tik pamatai, kyla klausimas, kur čia galima buvo sunaudoti beveik 4 statines* dažų, 3 statines impregnanto, 114 teptukų ir 50 volelių?“ – R. Rasickienė paaiškina, kad mokesčių administratoriui pateikiant 6861 kasos aparato kvitą, 356 PVM sąskaitos faktūras ir 54 prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitus siekta pagrįsti tų metų namų statybose patirtas išlaidas, arba juose užfiksuota suma sumažinti mokėtinus mokesčius, tikintis, kad niekas nesigilins į akivaizdžiai iš parduotuvių surinktus kasos kvitus.

Gyventojas pateikė PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino pridėtinės vertės mokesčio apyskaitas ir patikslino metines pajamų deklaracijas, kuriose deklaravo per 2 tūkst. eurų GPM ir beveik 46 tūkst. eurų PVM. Šiaulių AVMI primena, kad su VMI specialistais mokesčių klausimais galima pasikonsultuoti paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Total
0
Dalinasi
Related Posts