Iš Kuršėnų Jomarko – su gėrybėmis, prizais ir gera nuotaika

Rugsėjo 21 d. Kuršėnų miesto Lauryno Ivinskio aikštėje vyko 8-asis rudens gėrybių Jomarkas. Pasidžiaugti užaugintu derliumi, pademonstruoti kūrybinę išmonę, pasižmonėti ir save parodyti susirinko gausybė rajono gyventojų ir svečių. Šventės dalyviai džiaugėsi įsigytais pirkiniais, naujomis šventės erdvėmis, net trijų rūšių karštais patiekalais bei kelias valandas vykusiais koncertais.
Gėrybių mugė, prasidėjusi 10 valandą, šiemet buvo gausi sodinukų, augalų, rankdarbių, tautodailininkų kūrinių. Šventės gaspadoriai Sigita Butvidienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro (ŠRSKC) Šakynos filialo renginių organizatorė ir Gintaras Kiura, ŠRSKC Gruzdžių filialo renginių organizatorius, šventės dalyviams padėjo susigaudyti renginių ir reginių gausoje.
Aikštėje vyko gausybė edukacijų – nuo jaunimui skirtų piešinių, muilo burbulų, iki Kuršėnų kūrybos namų žaidimų ir net organizuotų linksmų tarakonų varžybų. Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė nusifotografuoti prie skoningai įrengtos gėlių ir augalų sienelės, mokė dekoruoti akmenukus guašu. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras kvietė išbandyti audimo bei pynimo iš vytelių, o Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuras šventės – stiprinti sveikatą.
Nuotaikingai ir sportiškai vyko ir Europos judumo savaitės renginys – dviračių žygis. Valandą užsiregistravusieji į žygį važiavo nustatytu maršrutu. Po dviračių žygio finišo vyko loterija, kurioje laimėtas UAB „Baltik vairas“ dviratis. Laimingą bilietą ištraukė kuršėniškė vaikų darželio „Eglutė“ darbuotoja Regina Šukienė. Ji džiaugėsi laimėjusi dviratį, pasakojo, kad visą gyvenimą mėgsta važinėti dviračiu, o laimėtu prizu dalinsis su vyru, kuriam taip pat reikalingas dviratis važinėti į darbą Kuršėnų kūrybos namuose.
Šventė dalyviai būriavosi prie Jomarko zoologijos sodo, kuriame galima buvo pamatyti vištų ir vištaičių, triušiukų, pelyčių ir peliukų iš Bertužių kaime ūkininkų Vaido ir Orintos Krasauskų įkurti zooparko „Raiba plunksna“ bei Dargaičių zoologijos sodo, įkurto ūkininkų Neverdauskų, alpakų, juodanosių avių. Šventėje buvo galima pajodinėti Naisių žirgyno žemaitukais.
Improvizuotose kavinėse – parkelyje link Ventos nuo pat ryto kvepėjo gardžiais valgiais – kareiviškas košes virė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių pasienio užkardos ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės virtuvių šefai, o  Šelvėnų medžiotojų būrelio medžiotojai vaišino šiurpa, rūkyta žvėriena.
Su trenksmu ir gera nuotaika šventę pasveikino Kuršėnų baikeriai ir jų svečiai iš kitų miestų, baikerių kolonoje į šventę atvažiavo ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras vis dažniau sutinkamas prisiekusiųjų motociklininkų gretose.
8-ąjį Kuršėnų Jomarką pasveikino ir garbius svečius į sceną kvietė šventės rengėjas – Šiaulių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius. Šventės dalyvius sveikino kuršėniškė Seimo narė, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis ir meras Antanas Bezaras, kuris visus užkrėtė gera nuotaika ir padėkojo prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Mero padėkos įteiktos Šelvėnų medžiotojų būreliui už nuolatinę ir nuoširdžią pagalbą organizuojant Kuršėnuose rudens šventę-mugę „Jomarkas“ ir bendruomeniškumo pavyzdį telkiant bendraminčius prisidėti prie Šiaulių rajono savivaldybės organizuojamų švenčių. Mero padėka – Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadui Mindaugui Statkui – už pagalbą organizuojant Rudens šventę – mugę  “Jomarką” bei visuomenės ir kariuomenės bendradarbiavimo stiprinimą.
Taip pat mero padėkos įteiktos Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių pasienio užkardos jaunesniajai specialistei Vilijai Riškienei ir vyresniajai pasienietei Loretai Jurevičiūtei bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros vyresniajai inspektorei Reginai Bartkutei. Už pagalbą organizuojant Kuršėnų Jomarką dovanos – Šiaulių rajono savivaldybės išleisti fotografijų albumai „Šiaulių rajono vaizdai ir ženklai“  įteikti kuršėniškiui, balandžių augintojui Edmundui Ratkui. Jo balandžiai pasveikino ir šios šventės dalyvius bei „nunešė tiesiai Dievui į ausį visus linkėjimus, pasakytus šventės organizatoriams ir svečiams, taip pat baikerių paradą organizavusiems Valdemarui Mitkui ir Raimondui Rociui.
Nerilei Bernotienei fotografijų albumu padėkota už išpuoštą šventę, puikias dekoracijas ir stilingas improvizuotas kavines. Fotografijų albumai „Šiaulių rajono vaizdai ir ženklai“ įteikti Kairių seniūnijos Bertužių kaimo ūkininkamas Vaidui ir Orintai Krasauskams ir jų zooparkui ,,Raiba plunksna“ bei Dargaičių zoologijos sodui ir ūkininkams Linai ir Raimondui Neverdauskams.
Daugelį nustebino grakštus Andalūzijos žirgo šokis. Porą valandų Jomarke vyko Kuršėnų meno mokyklos mokinių ir mokytojų, liaudiškos muzikos kapelos „Salduva“ ir atlikėjos Giulijos koncertai.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita ŽadeikytėTotal
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

SKAITYTOJAI KREIPĖSI 

Kuršėnuose surengtas Pavenčių laisvalaikio zonos įkūrimo pristatymas paliko keistų įtarimų jame dalyvavusiems žmonėms.   Priekaištai savivaldai Redakcijos gautame…