Žmonos nužudymo paversti nelaimingu atsitikimu nepavyko

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl 19-metės mažeikiškės nužudymo. Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje moters nužudymu kaltinamas 21-erių jos sutuoktinis.

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai praėjusių metų rugpjūčio 4 dieną buvo iškviesti prie vieno Mažeikių daugiabučio namo, prie kurio rasta ant žemės gulinti moteris. Pirminiais duomenimis, moteris galėjo iškristi pro buto langą. Kritimo liudytoja tapusi praeivė nepastebėjo, iš kurio aukšto moteris iškrito, o praverto daugiabučio lango nebuvo nė vieno, visi buvo uždaryti. Tik gatve į įvykio vietą atbėgantis ir šaukiantis, kad čia jo žmona, vyras pareigūnams padėjo identifikuoti moters tapatybę. Paaiškėjo, kad ji su šeima gyveno namo, prie kurio rasta, dešimtajame aukšte. Ant nukentėjusiosios kūno buvo matyti dauginiai sužalojimai, tačiau moteris dar kvėpavo. Deja, po keleto valandų dviejų vaikų motina ligoninėje mirė. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, tačiau jau kitą dieną jis perkvalifikuotas į nužudymą ir įtarimas šiuo nusikaltimu pareikštas moters sutuoktiniui. Vyrui buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Atliekant tyrimą, gauta duomenų, kad įvykio dieną mirusiosios sutuoktinis galėjo prieš ją smurtauti. Manoma, kad sumušta moteris, saugodamasi nuo smurtautojo, užlipo ant 10-ame aukšte esančio savo  buto lauko palangės, o kaltinamasis tyčia uždarė ir užrakino šio lango užraktą, neleisdamas sutuoktinei patekti atgal į vidų. Moteris mėginogelbėtis, siekdama palange patekti į kaimyno butą, tačiau pastangos baigėsi tragedija.

Anksčiau dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, savavaldžiavimo, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo teistam mažeikiškiui dabar pareikšti kaltinimai dėl nužudymo. Teismo vyras laukia už grotų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas itin žiauriai nužudė bejėgiškos būklės šeimos narį numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Šiaulių AVPK informacija

Iliustruota Vytauto Liaudansko asociatyvia nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts