Žarėniškiai šventė Mindaugo karūnavimo dieną 


Gražią šeštadienio popietę Žarėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai iš kaimyninių bendruomenių rinkosi švęsti Lietuvos valstybės šventės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Žarėnų bažnyčioje, kurias aukojo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys bei Šakynos-Žarėnų parapijos klebonas Stanislovas Žukauskis. Šv. Mišių auka buvo skirta pagerbti ir paminėti Žarėnų parapijoje tarnavusį kunigą Algirdą Pakamanį, kuris labai daug prisidėjo atstatant Agailių koplyčią.

Romos Dobrovolskienės pasakojimu, kunigas ne tik malda, bet ir savo drąsa, kitų žmonių įtraukimu prisidėjo prie to, kad šiandien galėtume šeimų šventes, atlaidus švęsti Agailių koplyčioje.

Gerbiamo kunigo Algirdo Pakamanio atminimui Žarėnų bažnyčioje buvo pakabinta ir pašventinta bronzinė lentelė. Apie atminimo lentelės atsiradimo istoriją papasakojo Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila.

Po šv. Mišių, išklausius S. Butvidienės paruoštos literatūrinės kompozicijos, Žarėnų moterų ansamblio dainų, susirinkta į aikštę prie bažnyčios. Gerą šventinę nuotaiką, trankią dainą dovanojo kaimo kapela „Dziga“ iš Rezeknės (Latvija). Rankos pačios plojo, kojos vietoje kilnojosi, taip buvo linksma klausytis mūsų artimųjų kaimynų muzikos ir dainų. Toliau žiūrovus linksmino svečiai iš tolimos Čilės. Temperamentingi šokiai, melodingos dainos – viskas buvo dovanota su didele meile ir pagarba žiūrovui. Plota, dėkota, o pabaigoje ir patys žiūrovai šoko su svečiais iš Čilės. Buvo labai smagu, džiugu ir šventiška.  

Šventė įvyko, gera nuotaika aplankė visus. Daug darbo ir širdies dėl šventės organizavimo įdėjo šie žmonės: Sigita Butvidienė, Jolanta Gedaminskienė, Roma Dobrovolskienė. Renginio rėmėjai: D. ir A. Jurgaičiai, „Baristų duona“, Šakynos seniūnija. Šventės organizatoriai dėkingi vaikams, kurie deklamavo eilėraščius, Žarėnų moterų ansambliui už suteiktą susikaupimą šv. Mišių metu, puikias giesmes. Didelis ačiū tartas tiems žmonėms, kurie puošė bažnyčią, tvarkė aplinką.

„Kai mūsų daug, širdyje dega tėvynės meilės liepsnelė, viskas yra įmanoma ir įveikiama“, – kalbėjo Šakynos seniūnijos seniūnas Mindaugas Gedvila.

Svečiai iš tolimosios Čilės ir Latvijos buvo sužavėti ypač skaniu lietuvišku maistu, kurį paruošė šventės organizatoriai. Kad kelionė namo neprailgtų, jie gavo balto lietuviško sūrio ir medaus.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts