XXIII teatrų festivalis – konkursas „Kartu“ Kurtuvėnuose

2023 m. liepos 22–23 dienomis visi keliai vedė į XXIII teatrų festivalį-konkursą „Kartu“ Kurtuvėnuose. Dvi dienas prie  Kurtuvėnų dvaro svirno ir ratinės amfiteatre galima buvo pamatyti Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklius iš Rokiškio, Mažeikių, Utenos, Pasvalio, Kupiškio, Šiaulių r. Gruzdžių ir, žinoma, Kurtuvėnų. Festivalio programa sudėliota tarsi didelė mozaika, kur kartu dera teatras, muzika, dailė, šiuolaikinės technologijos, mėgėjų ir profesionalusis menas.

Festivalio-konkurso projekto vadovas, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas džiaugėsi, kad Lietuvos kultūros taryba jau nebe pirmus metus puikiai vertina ir remia šį festivalį. Taip pat nebe pirmus metus Kurtuvėnų teatrų festivalio-konkurso žiūri pirmininku sutinka dirbti žymus Lietuvos teatro režisierius profesorius Gytis Padegimas.

Teatrališkosios nakties metu Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje pasiklausyti grupės „Voiceless“ violončelių magijos susirinko gausus būrys klausytojų, kurie ne visi tilpo į bažnyčią. Po koncerto prie dvaro svirno visų laukė ugnies šou / muzikinis spektaklis.

Svirno galerijoje galima buvo aplankyti tapytojos Sandros Kvilytės parodą „ŠUO.LIS“, tapybos studijos „Menoja“ dalyvių darbų parodą „Potėpių magija“.

Liepos 23 d. Kurtuvėnų parapijos namuose vyko fotokoliažų parodos „Iš mėgėjų teatrų festivalių Kurtuvėnuose 1997–2022“ pristatymas, kuriame dalyvavo nuotraukų autoriai: Justina Rutkauskienė ir Zigmas Ripinskis. Po jo vyko diskusija „Režisūrinis spektaklio sprendimas“  su režisieriumi Gyčiu Padegimu ir LNKC mėgėjų meno skyriaus teatrų specialiste Irena Maciulevičiene.

Dvaro teritorijoje vyko įvairios edukacinės veiklos vaikams ir suaugusiems, kurias vedė Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Bubių seniūnijos bibliotekininkės Ona Juškėnienė (Gilvyčiai), Aurelija Kniurienė (Kurtuvėnai) ir Jūra Valuckienė (Bubiai). Šiais metais su edukaciniais užsiėmimais prisijungė ir Gruzdžių Augustino Griciaus padalinio bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė. Jos ne tik vedė edukacines veiklas, bet ir su lėlių teatru „Stebuklingas lagaminas“ parodė spektaklį, pastatytą pagal Juozapo Stonevičiaus Gruzdžių apylinkėse užrašytą „Pasaką apie Joną“ (režisierė Jurgita Jasiškytė).

Sekmadienį Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje vyko didingieji ir visų tikinčiųjų laukiami Šv. Apaštalo Jokūbo atlaidai.

Kurtuvėnų bibliotekos lėlių teatras „Kurtinukai“ parodė spektaklį „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“ pagal Thierry Robberecht knygutę (režisierė Aurelija Kniurienė). Jaunieji aktoriai Austėja Pociūtė, Smiltė Gylytė ir Jokūbas Grigalaitis sulaukė gausybės pagyrų, aplodismentų, gėlių ir saldžių dovanų. J. Grigalaitis buvo apdovanotas Bubių seniūnijos seniūno Vytauto Slabio įsteigtu „Jauniausio aktoriaus“ prizu.

Nuo liepos 11 d. Kurtuvėnų bibliotekoje eksponuojama Algirdo Kontrimo fotografijų ir spaudinių paroda ,,Festivalio-konkurso „Kartu“ Kurtuvėnuose akimirkos“, kurią paruošė A. Kniurienė (dabar spaudiniai eksponuojami Kurtuvėnų parapijos namuose).

Sekmadienį, liepos 23 d., 18 val. vyko XXIII teatrų festivalio-konkurso „Kartu“ Kurtuvėnuose laureatų apdovanojimai. Jais tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo teatro literatūrinė-muzikinė kompozicija pagal Romualdo Ozolo retrospekcijas „Saulėlydžio krislai“ (režisierė Birutė Sinkevičienė).

Abi dienas veikė tautodailininkų, amatininkų ir prekybininkų mugė, kurioje buvo galima įsigyti medaus, molio, medžio dirbinių…

Teatrai baigėsi, laukia kiti metai, kiti teatrai-festivaliai.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts