Vytautas Vitkauskas – kraštiečių atmintyje  

„Taip, lietuvių kalba yra tikroji mano Tėvynė. Net nesvarbu, noriu aš to ar ne. Nesakau, kad lietuvių kalbą iškeliu ant altoriaus, laikau ją pranašesne už kitas kalbas, bet ji – vienintelė mano duotybė, vienintelė, kuri tikrai, nesumeluotai, be jokių išlygų – mano“.

                                                                                                                        Aidas Marčėnas

Šiuo tekstu iš Lietuvių kalbos dienų atviruko, kurį sukūrė Aldona Kruševičiūtė (šriftas – „Signato“), Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė pradėjo renginį „Vytautas Vitkauskas – kraštiečių atmintyje“, skirtą Lietuvių kalbos dienoms ir Vytauto Vitkausko septintųjų mirties metinių paminėjimui.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir miesto bendruomenė, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus nariai, kalbininko artimieji, pagerbė žymų Lietuvos kalbininką, kuršėniškį, Kuršėnų miesto Garbės pilietį, daktarą Vytautą Vitkauską. Mokytoja Raimonda Rumbinaitė pasidalino prisiminimais, padėkojo visiems, mylintiems savo gimtą kalbą, gerbiantiems žymųjį savo kraštietį, kuršėniškiai uždegė žvakutes ant kapo, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos penktokai ir mokytoja Alina Šimkevičienė Vasario 16-osios dienos išvakarėse aplankė žymių kuršėniškių kapus, nusilenkė ir Vytautui Vitkauskui.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistai Kamilė Jonaitytė ir Kipras Kunigėlis skaitė prisiminimus žmonių, artimai pažinojusių taurųjį kalbininką, tuo pačiu ir patys išsamiau susipažindami su jo gyvenimu, darbais, pomėgiais.

Renginį organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka ir Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius.

Vida RAGAUSKIENĖ

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts