Vietos bendruomenei, seniūnijoms, seniūnaitijų atstovams pristatytas svarbus socialinis projektas Pavenčiuose

Antradienį Pavenčiuose, Stoties gatvėje, Šiaulių rajono savivaldybė organizavo susitikimą su seniūnijos, seniūnaitijų atstovais, vietos bendruomene dėl būsimo svarbaus socialinio projekto įgyvendinimo. Susitikime dalyvavo Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė, VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė Virginija Norvaišienė, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, seniūnaičiai Inga Ramanauskienė, Marius Šilingas, Rasa Salygienė, Darius Simonavičius, Pavenčių bendruomenės pirmininkė Ilona Kerienė, Stoties gatvės gyventojai.

Susirinkusiems pristatytas itin svarbus ir socialiai jautrus, tačiau labai reikalingas projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia Šiaulių rajono savivaldybėje“. Šis projektas bus pradėtas įgyvendinti, nes Šiaulių rajono savivaldybė privalo užtikrinti perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2023 metų veiksmų plano bei projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ įgyvendinimą. Tokie socialiniai projektai, susiję su perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams, vyksta ir kitose Šiaulių regiono savivaldybėse.

Jau anksčiau skelbta, kad šis projektas vykdomas su Šiaulių rajono savivaldybės tarybos pritarimu – Šiaulių rajono savivaldybės taryba 2020 m. birželio 2 d. sprendimu Nr. T-178 bei 2020 m. spalio 13 d. sprendimu Nr. T-317 yra pritarusi, kad Šiaulių rajono savivaldybės administracija dalyvautų projekte „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia Šiaulių rajono savivaldybėje“ partnerio teisėmis. Taip pat Šiaulių rajono savivaldybės taryba įgaliojo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorių pasirašyti reikalingus dokumentus, susijusius su Projekto rengimu ir įgyvendinimu. Tik gavus Šiaulių rajono savivaldybės tarybos pritarimą, paraiška pateikta Centrinei projektų valdymo agentūrai bei pasirašyta sutartis dėl šio projekto vykdymo ir finansavimo.

Susitikime gyventojams atsakyta į iškilusius klausimus. Valstybei priklausančiuose dviejuose sklypuose bus statomi du grupinio gyvenimo namai neįgaliesiems, kurių kiekviename galės gyventi po dešimt žmonių. Šiuo metu šiuose Savivaldybei priklausančiuose sklypuose gyventojai įsirengę daržus. Patikinta, kad derlių iki prasidedant statyboms gyventojai galės nusiimti.

Gyventojus domino, kodėl būtent šioje vietoje bus statomi bendruomeniniai gyvenimo namai neįgaliesiems. Šių sklypų paskirtis – daugiabutė statyba atitinka šio projekto reikalavimus, be to, netoli yra „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ taip pat socialinės dirbtuvės ir kiti neįgaliųjų poreikiams reikalingi objektai. Akcentuota, kad Pavenčiuose veikiantis „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ yra puikus pavyzdys, kaip gyventojai ir neįgalieji gali oriai bendrauti, rengti bendrus užsiėmimus ir renginius laisvalaikio aikštelėje. Dienos centro ugdytiniai yra puikiai užsirekomendavę vietos bendruomenėje ir tapę svarbia jos dalimi.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts