Verslo pagalba pasiekė medikus ir didmiesčiuose, ir regionuose

Trečiadienį ir ketvirtadienį gydymo įstaigas visoje Lietuvoje pasiekė trečioji, didžiausia, siuntos su apsaugos priemonėmis dalis, įsigyta už verslo – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) bei jų narių – suaukotas lėšas.

Už surinktą paramą, medikų bendruomenei šįkart perduodama daugiau kaip 31 tūkstantis respiratorių FFP2 bei vienkartinių kaukių, daugiau kaip 12 tūkstančių apsauginių akinių, apie 8 tūkstančius chalatų, apie 4 tūkstančius kombinezonų ir antbačių, 2,5 tūkstančio apsauginių veido skydelių.

Ir verslas, ir gyventojai, susiduriantys su dėl koronaviruso stringančia logistika ir trūkinėjančiomis tiekimo grandinėmis, pastarąsias savaites gyvena nerimu ir laukimu. Visgi laukiamiausios siuntos šiuo įtemptu metu yra kroviniai su apsaugos priemonėmis – ne visada be nesklandumų iš Kinijos pasiekiantys Lietuvą. Paramos organizatoriams talkino nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija LINAVA, UAB „Ginestra“ ir UAB „Hoptransa“.

Pirmoji respiratorių siunta, kuria pavyko gauti ypatingos skubos tvarka, Lietuvos gydymo įstaigas pasiekė dar kovo pabaigoje. Iš viso šios akcijos metu suaukota per 423 tūkstančių, o medikams išdalinta jau per 63 tūkstančius respiratorių ir kitų apsaugos priemonių.

Respublikinę Šiaulių ligoninę, kurioje gydosi sergantys koronavirusu beveik iš visos Šiaulių apskrities, Šiaulių karščiavimo kliniką bei mobilų patikros punktą Šiauliuose taip pat pasiekė verslininkų dovana. Medikams perduota: 200 chalatų, 100 kombinezonų, 100 antbačių, 2000 kaukių, 800 akinių, 1500 respiratorių (1250 respiratorių FFP2 – jau buvo skirta iki šiol).

Asta RINKEVIČIŪTĖ

Lietuvos pramonininkų konfederacijos

Komunikacijos departamento direktorė

LPK nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts