Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad COVID-19 komitete nutarta šventinį savaitgalį riboti patekimus į visus šalies miestus ir miestelius.
Ribos judėjimą
„Tai užtikrins policijos pareigūnai, prireikus jie pasitelks karius, šaulius, policijos rėmėjus, kitus talkininkus. Į pagalbą kviesime savivaldybes, prašysime techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius. Išimtys bus taikomos tais atvejais, kuomet bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto”, – savo „Facebook” paskyroje rašo premjeras.
Anot jo, bus griežtai tikrinami tie asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos. Prekybos centrai prašomi užtikrinti tinkamą pirkėjų srautų reguliavimą. Galutinis sprendimas dėl išvardintų priemonių bus priimtas trečiadienio Vyriausybės posėdyje.
„Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai. Jei viskas praeis gerai, gali būti, kad palaipsniui galėsime pradėti pereidinėti prie lengvesnio režimo”, – teigia savo paskyroje S. Skvernelis.
Prezidentas pritaria
Po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu šalies Prezidentas palaikė Vyriausybės siūlymą Velykų savaitgalį apriboti žmonių judėjimą į miestus bei miestelius. Pasak jo, tai kraštutinė, vienkartinė priemonė, kurią galima pateisinti, norint apsaugoti Lietuvos piliečius. Kita vertus, prezidentas siūlo ateityje tuo nepiktnaudžiauti.
„Suprantu, kad tai yra neišvengiama ir skausminga priemonė, nes tikrai srautas žmonių yra ir nevisiškai įvertina galimas rizikas savo pačių sveikatai, ypatingai savo artimųjų ir vyresnių žmonių, ligų turinčių žmonių sveikatai. Jeigu mes visas šias rizikas matome, tai kaip vienkartinę priemonę, taip, galima pateisinti, tačiau nemanau, kad ja reikėtų piktnaudžiauti. Tai yra kraštutinė priemonė, apribojanti žmonių judėjimo laisvę, nesant nepaprastajai padėčiai. Todėl ją reikėtų traktuoti kaip vienkartinę. Ateityje aš skirčiau kur kas didesnį vaidmenį ir svorio centrą perneščiau į sąmoningumo sritį, didinant žmonių supratimą, ką reiškia šitas virusas, kokiu būdu jis yra pernešamas ir kokios rizikos egzistuoja. Visuomenės sąmoningumas visuomet duoda daugiau rezultatų negu dirbtiniai apribojimai, baudos, sankcijos ir kiti panašūs dalykai. Šia linkme mes turėtume ir judėti“, – sakė Prezidentas.
Įvardijamos priemonės
Giedrius Surplys įvardijo, kokių priemonių bus imamasi.
„Velykos bus išskirtinės. Trečiadienį ministrų kabinetas turėtų priimti sprendimus, susijusius su judėjimo ribojimu. Paprastai kalbant – tai bus ribojimai patekti į savivaldybes, kuriose jūs negyvenate. Tikrai norime užtikrinti, kad nelankytume senelių, tėvų, giminaičių, kurie gyvena kituose miestuose. Kaip jau buvo skelbta ir kartosime tai visą savaitę, šis savaitgalis gali būti labai svarbus, reikšmingas, negalima atsipalaiduoti. Kuo labiau susitempsime diržus, tuo greičiau galėsime pradėti kalbėti apie karantino pabaigą“, – sakė premjero patarėjas.
Kalbėdamas apie judėjimo apribojimą G. Surplys užsiminė, kad gali būti ir fiziškai užtveriami keliai.
„Konkretūs sprendimai bus priimti trečiadienį Vyriausybės posėdyje. Tačiau šiuo metu planuojama, kad budės visi įmanomi ekipažai, taip pat ketiname pasitelkti į pagalbą ir savivaldybes, kad būtų užtikrinamas ir budėjimas, kai kurių kelių fizinis užtvėrimas, kad būtų galima suvaldyti patekimą į miestus“, – aiškino jis.
LR Prezidentūros nuotr.
„Tai kraštutinė, vienkartinė priemonė, kurią galima pateisinti, norint apsaugoti Lietuvos piliečius“, – teigė Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda apie judėjimo ribojimą.
„Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai“, – teigė premjeras Saulius Skvernelis
„Facebook“ nuotr.
Planuojama, kad budės visi įmanomi ekipažai, taip pat ketiname pasitelkti į pagalbą ir savivaldybes, kad būtų užtikrinamas ir budėjimas, kai kurių kelių fizinis užtvėrimas“, – pirmadienį aiškino premjero patarėjas Giedrius Surplys.