Veiklomis kupina Šiaurės šalių literatūros savaitė Kurtuvėnuose

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas projektas, kurio tikslas puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.  Pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė buvo surengta 1997 metais, nuo 1998 – ųjų projektas vykdomas visose Baltijos šalyse.  2013 metais  Kurtuvėnų biblioteka taip pat mielai prisijungė ir projekte dalyvauja iki šiol.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį. Pašnekesiams, žinoma, reikia bent kelių dalyvių, tad lapkričio 15 d. 10 val. Kurtuvėnų bibliotekininkės iniciatyva bibliotekon sugūžėjo Dubysos aukštupio mokyklos I-II klasių mokiniai. Uždegus žvakeles, klausytasi  suomių rašytojos Karina Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“ ištraukų – „Pranašystė“ ir „Jūroje“.  Vėliau, susipažinę su šių metų plakatu ir plakato autore Nikita Englund iš Švedijos, vaikai veiklas tęsė toliau. Pasitelkę bulvių atspaudų techniką, audė lapų tinklą, kuriuo papuošė biblioteką.

Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus 4 klasės moksleiviai tekstus skaitė savarankiškai, o penktadienį su muzikos mokytoja Sonata Abromavičiene atliko testą ir pasitikrino žinias apie Šiaurės šalis. Tuom renginiai tikrai nesibaigė.

Visą savaitę Kurtuvėnų bibliotekoje  eksponuotos parodos: spaudinių paroda vaikams „Skaitykime knygas, kurias parašė Šiaurės šalių rašytojai“ ir rankdarbių – ,,Kai darosi šalta“. Pastarojoje galėjai matyti vienas už kitą gražesnius Šaukėnų kultūros ir amatų centro tautodailininkės Almos Meškienės šalikėlius ir Aurelijos Kniurienės šlepetes.

Penktadienį darželio grupės ugdytiniai su auklėtojomis Lina Meliuškane ir Laura Sartauskiene bibliotekoje žiūrėjo tris pasakas apie svajones: „Pasipūtusi pelytė“,  „Uodegos“ ir  „Apie kiaulę, kuri gali skristi“. Jas suvaidino lėlių teatro „Kurtinukai“ aktorės: ketvirtokės Smiltė Gylytė, Austėja Pociūtė ir Ema Ivanauskaitė .

Linkėdama svajoti ir svajonių išsipildymo, Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių organizatorė   vaikams įteikė po balioną, o aktorėms  – saldžius prizus.

Nemažėjantis susidomėjimas  primena: projekto idėja  aktuali ir šiandien.

Vyresnioji bibliotekininkė, Aurelija Kniurienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pinigai bus išmokėti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai surinkus duomenis apie socialinių paslaugų srities darbuotojams pritaikytus koeficientus, kuriais remiantis apskaičiuojama pastovioji…