Vasario 16-osios minėjimas su signatare N. Oželyte

Vasario 12 dieną Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė minėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Minėjime nuotoliniu būdu dalyvavo garbi viešnia – Lietuvos nepriklausomybės akto signatarė, aktorė, politinė bei visuomenės veikėja Nijolė Oželytė. Minėjimo pradžioje profesijos mokytojas Česlovas Abromaitis trumpai priminė istorinius 1918 m. vasario 16 d. įvykius. Renginyje Nijolė Oželytė pasidalino mintimis apie tai, kas jai yra vasario 16-oji, kas yra valstybė, nepriklausomybė ir laisvė. Signatarė pabrėžė, kad laisvė – yra siaubas ir mirtis tiems, kas jai nepasiruošęs, bet kartu ji yra galimybė ir atsakomybė. Laisvė nesulaužo tik subrendusio ir stipraus žmogaus. Mokiniai domėjosi, ar Nijolė Oželytė – laimingas žmogus, kas yra jos laimės šaltinis, iš kur semiasi energijos ir optimizmo, kokių svajonių turi.

Renginio pradžioje Nijolė Oželytė uždavė klausimą mokiniams „Kas svarbiau: žmogus ar valstybė?“. Mokinių atsakymas pašnekovę nudžiugino. Be to ji pastebėjo, jog jaunoji karta mąsto teisingai: svarbiausias yra žmogus, nes žmogus kuria valstybę, be jo nebūtų valstybės.

N. Oželytė mokiniams linkėjo neužmiršti, kad yra gyvi, rimtai žiūrėti į galimybę pasikeisti, rūpintis vieni kitais, kad būtų visiems gera.

Vasario 16-osios proga signatarę pasieks saldi dovana – skyriaus konditerių komandos  pagal ponios S. Smetonienės receptą gamintas tortas „Napoleonas“.

Total
0
Dalinasi
Related Posts