Varputėnų biblioteka paminėjo garbingą 65-erių metų jubiliejų 

Saulėtą rugpjūčio 14-osios dienos popietę į Varputėnų biblioteką rinkosi garbūs svečiai, skaitytojai ir visi mylintys biblioteką. Juos čia visus sukvietė 65-as bibliotekos jubiliejus.

Prisiminta istorija

Visus ateinančius svečius prie įėjimo pasitiko fėjos, kurios dovanodamos jubiliejinį ženkliuką linkėjo gražios šventės. Prieš renginį bibliotekos fojė visi galėjo išbandyti šviečiančius smėlio staliukus, pasigrožėti nuotraukų paroda iš bibliotekos gyvenimo akimirkų.

Renginį subtiliais birbynės muzikos garsais pradėjo Kristupas Bernotas. Bibliotekos jubiliejaus renginį vedė Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė Vida Bernotienė ir ilgametė mokytoja, buvusių kultūros namų renginių organizatorė Lina Kasparienė. Tautiniais rūbais apsirengusios renginio vedėjos originaliai pristatė 2017-uosius, kaip Tautinio kostiumo metus.

Bibliotekininkė Vida Bernotienė pasakojo, kad 1952 m. biblioteka buvo įkurta privačiame Jokūbo Margevičiaus name, Varputėnų kaime. Joje dirbo gausus būrys darbuotojų: Birutė Margevičienė, Ona Ališauskienė, Marija Jocienė ir kiti, o taip pat Zofija Babrauskienė, kuri atvyko į šventę ir maloniai pasidalijo prisiminimais apie darbo metus. Nuo 2010-ųjų metų bibliotekoje dirba Vida Bernotienė. Renginio metu pristatytos bibliotekos veiklos kryptis ir pokyčiai, kurie vyksta kasdien siekiant tobulėti, aptartos nemokamos, mokamos paslaugos, kurių vis daugėja, taip pat paminėti projektai, per kuriuos pavyksta įgyvendinti įdomius mokymus ar edukacijas.

Bibliotekos jubiliejaus proga klausytojus maloniai nudžiugino buvęs kultūros namų moterų ansamblis, o mažieji skaitytojai, kurie visus nustebino atlikdami trumpą miniatiūrą skirtą bibliotekai.

Sveikintojų gausa

Jubiliejaus proga pasveikinti atvyko Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėjėja Aušrinė Dubauskienė, kuri bibliotekininkei Vidai Bernotienei įteikė mero pasirašytą padėką, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė.

Direktorė taip pat įteikė padėkas svarbiausiems bibliotekos pagalbininkams: Raimondai ir Aretui Mintauskams, Ingridai ir Rimantui Gulbinams, Stasei Dobrovolskytei, Nemirai Teniukienei ir bibliotekos globėjai Virgenijai Verkienei.

Gražius sveikinimo žodžius tarė Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos pavaduotoja Nijolė Grudžinskienė, ilgų gyvavimo metų bibliotekai linkėjo bendruomenės pirmininkė Dana Rupšienė. Kolegę atvyko pasveikinti ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Paežerių, Raudėnų ir Ringuvėnų bibliotekų darbuotojos.

Ilgametė buvusių Varputėnų kultūros namų direktorė Albina Budreckienė sveikino biblioteką ir joje dirbančią darbuotoją, o taip pat perskaitė Ievos Simonaitytės, kuriai Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu skirti 2017-ieji metai, kūrybos ištrauką.

Po bibliotekos 65-mečio šventinio paminėjimo visus dalyvius linksmino Raudėnų kaimo kapela „Jaunimėlis“. Varputėnų biblioteka kartu su Asociacija „Varputėnų bendruomenė“ surengė ir Žolinės vakaronę, kurios metu vyko įvairūs burtai ir žaidimai, ypatingai vaikai norėjo išbandyti žaidimą „Petankė“.

Vida BERNOTIENĖ
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė
Robertos RASIKIENĖS nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts