Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbo tvarka karantino metu

Lietuvoje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu (COVID-19) ir Vyriausybei paskelbus karantiną nemažoje dalyje šalies teritorijos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, siekdama efektyviai prisidėti prie situacijos valstybėje suvaldymo, vėl ima taikyti viruso plitimo stabdymo priemones. Tarnyba užtikrina, kad reagavimas į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus dėl to nenukentės. Dėl koronaviruso šalyje susiklosčiusi situacija nekeičia pagrindinės Tarnybos užduoties – ginti kiekvieno vaiko teises, užtikrinti geriausius jo interesus. Visos Tarnybai priskirtos funkcijos yra vykdomos, dalis jų – nuotoliniu būdu.

Reagavimas į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus

Per karantiną į galimus vaiko teisių pažeidimus reaguojama įprastai, procedūros nėra keičiamos. Vykdydami šias funkcijas Tarnybos darbuotojai naudoja visas būtinąsias asmens apsaugos priemones.

Gavus pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, Tarnybos darbuotojai, kaip ir iki šiol, vyksta į šeimos namus ar kitą įvykio vietą. Prieš tai operatyviai išsiaiškinama ar toje vietoje, į kurią vykstama, yra sąlyčio tikimybė su koronavirusu sergančiu žmogumi, ar asmenys esantys su vaikais arba patys vaikai jaučia koronaviruso simptomus.

Pas tas šeimas, kuriose koronavirusas nenustatytas ir jo simptomų niekas nejaučia, vykstama dėvint apsaugines veido kaukes ir pirštines.

Jei darbuotojai vyksta į tokią šeimą, kuri yra saviizoliacijoje ar yra įtariama, jog kas nors iš šeimos narių serga Covid-19 arba turėjo sąlytį su sergančiuoju, vaiko teisių specialistai dėvi ne tik apsaugines veido kaukes bei pirštines, bet ir kombinezonus, antbačius bei kitas privalomas apsaugos priemones.

Jei šeimos, pas kurią vykstama, nariai patys neturi asmens apsaugos priemonių, Tarnybos darbuotojai jas šeimai suteikia.

Tarnybos automobilių salonų paviršiai po kiekvienos kelionės, kai automobiliais buvo vežami vaikai, yra dezinfekuojami specialiomis dezinfekavimo priemonėmis.

Mobiliosios komandos veikla

Esant karantino sąlygoms, į krizę patekusioms šeimoms pagalbą teikiančios Tarnybos mobiliosios komandos darbo taip pat nenutraukia. Pirmąjį kartą pas iki šiol kontakto su mobilia komanda neturėjusią, šeimą, kuriai šių specialistų pagalba būtina, ir toliau vykstama tiesiogiai. Naudojamos visos būtinos apsaugos nuo koronaviruso priemonės. Kitus kartus, jei situacija šeimoje nėra kritinė ir jei šeima turi galimybę bendrauti per nuotolį, konsultacijos jai teikiamos nuotoliniu būdu. Jei šeima neturi techninių galimybių ar yra būtinybė pagalbą teikti susitinkant, Tarnybos darbuotojai vyksta į fizinius susitikimus, naudodami reikalingas apsaugos priemones bei laikydamiesi saugaus atstumo.

Klientų aptarnavimas

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją, prioritetas teikiamas klientų aptarnavimui nuotoliniu būdu. Jei yra galimybė, Tarnybos darbuotojai, ypač tose savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, su interesantais bendrauja telefonu ar elektroniniu būdu. Kiekvieno teritorinio skyriaus patalpose (gerai matomoje vietoje arba ant durų) yra informacinis pranešimas kokiu būdu ir į ką kreiptis visais rūpimais klausimai. 

Fiziškai Tarnybos patalpose priimami tik iš anksto užsirašę interesantai ir tik neatidėliotinu reikalu tais atvejais, kai bendravimas nuotoliniu būdu yra komplikuotas ar visai neįmanomas. Fizinis klientų apsilankymas Tarnybos patalpose vyksta tik užtikrinus saugų atstumą ir dėvint apsaugines veido kaukes. Po kliento apsilankymo patalpos vėdinamos.

Tarnybos darbuotojai yra aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis

Siekdami apsaugoti save ir kitus, bendraudami su vaikais, šeimomis ir kitais asmenimis, Tarnybos darbuotojai dėvi visas asmens apsaugos priemones: vienkartines veido kaukes arba respiratorius, skydelius, pirštines, naudojasi dezinfekciniu skysčiu rankoms, jei reikia, dėvi vienkartinio ir daugkartinio naudojimo kombinezonus, pagal poreikį dezinfekuojami ir tarnybinių automobilių salonai.

Globojamų vaikų aplankymai

Esant poreikiui, Tarnybos darbuotojai vykdo vaiko globos peržiūrą, lanko vaiką jo gyvenamojoje vietoje – globos namuose, šeimoje ar šeimynoje ir bendrauja su vaiku. Per apsilankymą naudojamos visos būtinosios asmens apsaugos priemonės.

Planiniai globojamo vaiko aplankymai atidedami arba, esant poreikiui, vykdomi nuotoliniu būdu.

Vaiko apklausos ir specialistų dalyvavimas teismuose

Vaiko teisių apsaugos specialistai, naudodami visas būtinas apsisaugojimo priemones vyksta ir į pareigūnų vykdomas vaikų apklausas.

Jei yra galimybė, ir teismo posėdžiuose dalyvaujama nuotoliniu būdu.

Darbuotojų darbo vietos

Tarnybos darbuotojai, ypač tose savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas, dirba nuotoliniu būdu. Tarnybos darbuotojų darbas organizuojamas taip, kad būtų užtikrinamas reagavimas į visus galimus vaiko teisių pažeidimus.

Total
0
Dalinasi
Related Posts