Valstybės dieną rajone skambėjo „Tautiška giesmė“

Liepos 6-ąją, kai pagerbiamas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas ir minima Valstybės diena, kai lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviai gieda „Tautišką giesmę“, Šiaulių rajono žmonės šventė ypatingai. Susibūrimai, dainos, tautinės vėliavos nušvietė daugelio rajono vietovių aikštes, parkus ir ąžuolynus.        

Kuršėnai

Valstybės dienai skirti renginiai Kuršėnuose prasidėjo nuo šv. Mišių Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

Vėliau visi rinkosi prie Vyčio paminklo, kur iškilmingai pakelta vėliava, sugiedotas himnas ir tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Žiūrovams dainavo Gabrielė Pastaukaitė, Mykolas Dankis ir solistė Austė Dovtartaitė, akompanavo Danutė Streckienė, atlikėjus paruošė Hana Mockienė. Su švente visus kuršėniškius, gyvenančius Kuršėnuose ir pasklidusius po visą pasaulį, sveikino Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir rajono meras Antanas Bezaras.

Vakare Kultūros centro teatro studijoje vyko suaugusiųjų mėgėjų teatro „Mozaika“ (vadovas P. Valskys) spektaklis D. Čepauskaitės „Pupos“.

Kuršėniškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į ekskursiją „Karališkosios istorijos pėdsakai Kuršėnuose“.

L. Ivinskio aikštėje vyko šventinis Agnės ir Giedriaus Arbačiauskų koncertas „Dar penkios minutės nakties“. Tai lietuvių autorių A. Nykos-Nyliūno, H. Radausko, A. Jonyno, T. Venclovos, G. Arbačiausko ir kitų poetų eilių įkvėptos dainos bei muzika, peraugančios į teatralizuotą poezijos skaitymą, persipinantį su gitaros ir violončelės garsais.

21 valandą Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštėje širdis virpino vieningai skambanti „Tautiška giesmė“.

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Kurtuvėnai

Ypatingai nuoširdi ir prasminga šventė vyko Kurtuvėnuose. Šv. Jokūbo bažnyčios parapijos namuose miestelio bendruomenė susirinko į parodos atidarymą. Parodą  „Čia aš gimiau“ bei savo išleistų fotografijų albumų kolekciją pristatė kurtuvėniškis kilme ir širdimi – fotografas, pedagogas, poetas Algirdas Kontrimas. Parodą parapijos namuose inicijavo aktyvus miestelio bendruomenės narys – Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius Dyglys, kuris liepos 6-ąją mini ir savo gimtadienį.

Klebono M. Dyglio ir parodos autoriaus A. Kontrimo pasveikinti susirinko gausus būrys aktyviausių Kurtuvėnų bendruomenės žmonių, atvyko Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos padėjėja Birutė Banienė, rajono Tarybos nariai Darius Ramančionis ir Ingrida Venciuvienė, miestelio šviesuomenė.

Parapijos klebonas M. Dyglys išreiškė viltį, kad parodos, rengiamos parapijos namuose, bus įdomios ir patrauklios miestelio svečiams, piligrimams, keliaujantiems šv. Jokūbo keliu, kuris veda ir per Kurtuvėnus.

A. Kontrimo parodoje – Kurtuvėnų miestelio ir jo apylinkių vaizdai. Valstybės dieną surengti parodą gimtajame miestelyje apie gimtąjį miestelį – itin prasmingas aktas, sutelkęs bendruomenę, primenantis, kad valstybė kiekvienam žmogui prasideda nuo gimtinės, jos vaizdų, kurie žavi, žadina prisiminimus, meilę savo kraštui. A. Kontrimo fotografijos – tarsi meno kūriniai, kuriuose Kurtuvėnai ir jų apylinkės iš paukščio skrydžio atsiskleidė netikėtu grožiu. Autorius pasakojo, kad jo paroda skirta ne tik estetikai, menui, bet ir Kurtuvėnų apylinkių istorinei atminčiai. Fotografijos, kuriose užfiksuotas miestelis, pasitarnauja tam, kad būtų įvertinta miestelio ir nuostabios gamtos kaita.

Prie parapijos namų po parodos atidarymo buvo atnešta keliasdešimties metrų tautinė vėliava. Kurtuvėniškiai ją nešė per miestelį iki dvaro svirno, kur ji buvo iškelta į balkoną, dainuojant tautines dainas. „Tautiškos giesmės“ giedoti daugelis taip pat pasikėlė į svirno balkoną, iš kur tautinę savimonę žadinanti ir meilę Lietuvai įprasminanti „Tautiška giesmė“ sklido per miestelį.

Organizatorių nuotr.

Kužiai

Valstybės dienos renginiai prasidėjo liepos 5-ąją. Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys Kužių bažnyčioje aukojo šv. Mišias už Tėvynę Lietuvą,  o šventinį vakarą kužiškiai rinkosi skverelyje prie „Lietuvaitės“ skulptūros. Kultūros darbuotojos pakvietė į edukaciją „Pinu Tau, Lietuva, vainiką“, skambėjo liaudiškos muzikos kapelos „Susiedai“ atliekami kūriniai.

Susirinkusius pasveikino Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė. Dainavo Kužių salės moterų vokaliniai ansambliai „Mėtos“, „Ringuva“, Meškuičių filialo folkloro ansamblis „Voverkėlis“. O 21 val. drauge su viso pasaulio lietuviais kužiškiai giedojo Lietuvos valstybės himną. Pasibaigus renginiui vyko edukacija-degustacija „Arbata – energija ir sveikata“, kurią vedė Lina Kasparienė.

Organizatorių nuotr.

Šakyna

Šakynoje, kaip ir visoje Lietuvoje, liepos 6-osios vakarą skambėjo „Tautiška giesmė“. Prieš tai  miestelio gyventojai ir svečiai rinkosi į Šakynos bažnyčią, kur parapijos klebonas S. Žukauskis aukojo šv. Mišias ir laimino Lietuvą. Po šv. Mišių visus džiugino ir linksmino Šakynos bendruomenės moterų šokių kolektyvas (vadovė A. Arvasevičienė). Skambias dainas apie Lietuvą, tėviškę, gimtinę dovanojo Rimantas Mickevičius. Nuskambėjus himnui, Šakynos seniūnaitė A. Pranckuvienė pakvietė visus pasivaišinti karšta arbata, bandelėmis.

Aktyvūs buvo ir Piktuižių kaimo gyventojai, kurie „Tautinę giesmę“ giedojo prie bendruomenės namų. Žarėnų bendruomenės nariai rinkosi kiemelyje prie kultūros namų, kartu su visa Lietuva taip pat dalyvavo pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“.

Organizatorių nuotr.

Aukštelkė

Šventinį vakarą aukštelkiečiai rinkosi prie bendruomenės namų, o iš ten ėjo prie bendruomenės kryžiaus, kur ir giedojo „Tautišką giesmę“. Džiugu, kad giedoti Valstybės himną prisijungia vis naujų Aukštelkės gyventojų. Renginį bendruomenė baigė diskusijomis prie arbatos puodelio. Nuotaiką pagyvino Adolfo Kazlausko atliekamos dainos.

Bendruomenės „Aukštarūžė“ nuotr.

Pakapė

Prie mokyklos susirinkęs būrelis žmonių vieningai giedojo „Tautišką giesmę“. Jau tradicija tapusi akcija sujungė vietinius gyventojus pabūti kartu, išgerti puodelį arbatos ir padainuoti lietuvių liaudies dainų.

Organizatorių nuotr.

Naisiai

Liepos 6-ąją pasaulio lietuviai dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“. Tradiciškai ji skambėjo ir nuo Baltų arenos Naisiuose. Eiles skaitė Naisių mokyklos mokinys Povilas Vaitiekūnas, lietuvių kalbos mokytoja Daiva Remeikienė ir Vincas Zakas. Dainas dainuoti kvietė Naisių filialo mišrus vokalinis ansamblis “Versmė”, vadovė Audronė Treinauskienė. Giesmė ir darni bendrystė suvienijo vietos gyventojus ir svečius.

Žydrūno BUDZINAUSKO nuotr.

Šilėnai

Liepos 6-ąją pilietinė akcija „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“ subūrė bendrai giesmei ir Šilėnų gyventojus. Akcijos metu koncertavo Kairių filialo vokalo studijos solistės Raminta Kondratenko, Gabrielė Svirplytė. Joms gitara akomponavo vokalo studijos solistė Gintarė Vaišvilaitė. Liaudiškos muzikos kapela „Šilas“ dovanojo susirinkusiems smagias dainas, valsus ir polkas. 21 valandą visi drauge, sustoję į didelį ratą, giedojoe „Tautišką giesmę“. Akcijos dalyviai ir visi susirinkusieji gavo dovanėles – tautiškas draugystės apyrankes, kurias pynė Kairių filialo mišraus vaikų vokalinio ansamblio „Šypsenėlė“ nariai iniciatyvos „Atverkime duris vasarai“ edukacinio kūrybinio meninio užsiėmimo metu.

Gitana SVIRPLIENĖ

Organizatorių nuotr.

Bazilionai

Liepos 6-ąją prie Bazilionų filialo vyko renginys-akcija „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“.  Folklorinė kapela, mėgėjų teatro skaitovų grupė, mišrus vokalinis duetas savo koncertine programa sukūrė puikią nuotaiką susirinkusiems bazilioniškiams. Buvo prisimintas Justinas Marcinkevičius, skambėjo  poeto eilės ir dainos pagal jo tekstus. Bazilionuose apsilankiusi Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė visus pasveikino eilėmis ir perdavė Seimo narės sveikinimus bei dovanas. 21 valandą iškilmingai skambėjo „Tautiška giesmė“. Toliau renginį savo gražiomis dainomis tęsė meno mėgėjai.

Organizatorių nuotr.

Raudėnai

Jau tapo tradicija Raudėnų seniūnijoje Valstybės dieną paminėti ant Šatrijėlės pilkapio. Kartu su visa Lietuva buvo giedama „Tautiška giesmė“, renginio dalyviai dainavo patriotines dainas, klausėsi liaudiškos muzikos kapelos „Jaunimėlis“ atliekamų muzikinių kūrinių, su švente visus sveikino Raudėnų seniūnijos seniūnas A. Venckus.

Organizatorių nuotr.

Švęsti Valstybės dienos raudėniškiai rinkosi prie Šatrijėlės pilkapio.   

Voveriškiai

Valstybės dieną Voveriškių moterų vokalinis ansamblis “Vovingė” kartu su Voveriškių bendruomene paminėjo giedodami „Tautišką giesmę“ ir dainuodami lietuvių liaudies dainas.

Organizatorių nuotr.

Giedoti „Tautiškos giesmės“ atėjo ir mažieji voveriškiečiai. 

 

Total
1
Dalinasi
Related Posts