Užtvaro pakėlimas tuština Žaliūkių gyventojų kišenes

Šiaulių krašto žmonės nuo senų laikų garsėjo verslumu: pogrindinėse mezgyklose megzdavo megztinius, siuvyklose siūdavo „garintus“ džinsus. Pastaruoju metu respublikoje išgarsėjo verslus Šiaulių rajono gyventojas Vidas Mikužis, nusipirkęs … gatvę.

Nori važiuoti – mokėk

Neapsikentę, kaip jie sako, kaimyno „teroro“, Šiaulių rajono, Žaliūkių gyvenvietės, Neries gatvės gyventojai kreipėsi į televiziją. Verslusis V. Mikužis gatvėje pastatė užtvarą ir kaimynams išvažiuoti iš namų ar grįžti į juos leidžia  tik  susimokėjus. Mokestis nėra mažas – užtvaras pasikelia, kai įmetamas 2 eurus kainuojantis  žetonas, o žetono atvežimo kaina – 10 eurų.

Pasak Neries gatvės gyventojų, siūlomas ir mėnesinis abonementas, kainuojantis 350 eurų. Beje, savaitgaliais išvažiavimo ir įvažiavimo kaina į Neries gatvę didėja dvigubai – užtvaro pakėlimas kainuoja 4 eurus.

Pasak V. Mikužio, jis sklypą, kuriame yra gatvė, pirko aukcione ir mokėjo 1500 eurų. Beje, apie aukcioną Neries gatvės gyventojai sakė nieko nežinoję, kitaip patys sklypą, kuriame yra ši gatvė, būtų nusipirkę. V. Mikužis gyventojams siūlė išsipirkti  sklypą su gatve už 27 tūkst. eurų. Ką  gi, verslas yra verslas.

Gal tai inžinerinis koridorius?

Pasak Žaliūkių kaimo gyventojų, ši sklypo juosta detaliajame plane nurodyta kaip inžinerinis koridorius, skirtas susisiekimui ir komunikacijoms vesti. Deja, jų kaimynas, pastatęs užtvarą, galvoja kitaip.

Pasak Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus G. Karklelio, gyventojai turėtų patys susitarti dėl užtvaro, nes nėra teisiškai sureguliuota, kaip šis klausimas turėtų būti sprendžiamas.

Už surinktas lėšas bus gerinamos sąlygos

Pasak V. Mikužio, už iš gyventojų surinktas lėšas bus įrengtas gatvėje apšvietimas, jau dėl saugumo pastatyta vaizdo stebėjimo kamera. Tačiau Žaliukių gyventojų nuomone, šį kamera pastatyta stebėti, kad niekas neišdrįstų pasikėsinti į nemažas pajamas savininkui atnešantį užtvarą ir gyventojų stebėjimui. Neries gatvės gyventojai jau ne kartą prašė V. Mikužio panaikinti stebėjimo kamerą, kad nebūtų stebimi jų asmeniniai duomenys bei privatus gyvenimas.

Susirūpino ir kitų gatvių gyventojai

Neramu ir kitų gatvių Žaliūkių kaimo gyventojams – V. Mikužis turi nusipirkęs ir daugiau sklypų, kuriuose gali įrengti užtvarus ir gyventojai neįmetę   brangių žetonų užtvaro pakėlimui nei išvažiuos į namus, nei grįš į juos.

Pasak Šiaulių rajono valdininkų, Neries gatvės gyventojams reikėtų kreiptis į prokuratūrą ir ginti viešąjį interesą.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts