Už žiaurų elgesį su šunimi teismas skyrė 4 mėn. viešųjų darbų bausmę

Už žiaurų elgesį su gyvūnu 43 metų Joniškio rajono gyventojai R. L. teismas skyrė 4 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant kas mėnesį neatlygintinai dirbti po 30 valandų visuomenės labui. R. L. turės sumokėti 100 eurų proceso išlaidų Šiaulių apskrities vyriausiajam  policijos komisariatui už išlaidas, patirtas atliekant patologinį tyrimą ir Teisminę veterinarinių dokumentų ekspertizę. Baudžiamasis įsakymas priimtas Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose.

Kaltinamoji R. L. tyčia žiauriai elgėsi su gyvūnu. Per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatyta, kiek kartų R. L. kirviu smogė šuniui į galvos sritį. Šuo nugaišo. Kaltinamoji prisipažino, kad būdama neblaivi, kirviu užmušė savo šunį. Tai įvyko 2021 m. gegužės 18 d., po pietų, namuose. Dėl savo poelgio nuoširdžiai gailėjosi.

Kaltinamoji nurodė, kad šuniui galėjo būti maždaug treji metai. Jį augino nuo mažens. Anot R. L., šuo darėsi vis agresyvesnis, ne kartą jai ir sugyventiniui buvo įkandęs. Gegužės 18-ąją kaltinamoji kartu su sugyventiniu vartojo alkoholį. Tą rytą šuo pabėgo iš aptvaro ir lakstė po kaimą. R. L. šunį surado kaime ir norėjo parsivesti namo, tačiau šuo du kartus jai įkando į ranką. Vėliau šuo parbėgo į namus ir kaltinamosios sugyventinis jį uždarė voljere. Tačiau augintinis vėl pabėgo. Kaltinamoji tvirtino, kad tuomet ir nusprendusi užmušti šunį, kad nekeltų pavojaus jai ir kaimo gyventojams.

Kaltinamoji neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu. Kaltinamosios atsakomybę lengvina tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, jos atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikaltimą padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio.

Kadangi byla baigta priimant baudžiamąjį įsakymą, kaltinamoji prisipažino, R. L. paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Kaltinamoji, nesutikdama su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme ar jos dydžiu, kitomis sąlygomis, turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmams prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Nijolė Damulė

Total
0
Dalinasi
Related Posts