Už rūpestį gėlynas atsidėkoja žiedais

Prabėgo Joninės, artėja Petrinės ir Povilinės, o po jų ir liepa. Vidurvasaris išskirtinis žiedų gausybe. Tačiau, kad gėlės žydėtų ilgiau, reikia nemažai pastangų.

Pagrindiniai darbai

Žydi lelijos, rožės, astilbės, montbretės, arunkai, baltagalvės, kraujažolės, flioksai, monardos ir kt. Laistykite, tręškite, nurinkite nužydėjusius žiedus, kad nebrandintų sėklų, skleisis nauji žiedai ir jos ilgiau žydės. Nuskinkite pageltusius lapus, purenkite dirvą. Prieš sausrą gėlynus pamulčiuokite durpėmis.

Liepos pradžioje dar galite apkarpyti lapuočių (vasaržales) gyvatvores. Dauginkite žaliaisiais auginiais daugiametes gėles (geriausia birželio mėnesį iki liepos vidurio): šluotelinius bei ylalapius flioksus, šilokus, rudgrūdėles, monardas, pūstataurius, gvazdikus ir kt.

Laikas dauginti ir persodinti

Nuo birželio vidurio iki liepos vidurio dauginkite pusiau sumedėjusiais auginiais: rožes bei kitus dekoratyvinius sumedėjusius augalus. Dauginimui tinka mediniai inspektai. Jų langai gali būti stikliniai ar užtraukti polietileno plėvele. Auginiai nuolatos turi būti drėgni, o substratas ne per šlapias. Substratui tinka durpių ir smėlio mišinys (1:1). Atkelkite inspektų langus, pravėdinkite. O jei yra labai karšti orai, vietoje langų uždenkite balta agroplėvele, bus ne taip karšta ir lengvai praeis oras.

Šį mėnesį sodinkite vilkdalgius. Prieš persodinant, pašalinkite seną šakniastiebio narelį, sutrumpinkite lapus. Šakniastiebius supjaustykite taip, kad kiekvienoje dalyje būtų bent po vieną lapų kuokštą ir keletą šaknelių. Iki žiemos jų kerai sustiprės, išleis naujas gyvybingas šaknis. Toje pačioje vietoje jie auginami 4 – 5 metus.

Pasirūpinkit rožėmis

Patrumpinkite vijoklinių ir kitų rožių nužydėjusius ūglius. Visas rožes liepos pabaigoje ar rugpjūčio pirmomis dienomis patręškite paskutinį kartą kompleksinėmis trąšomis su didesniu kalio ir fosforo kiekiu, kad iki rudens geriau subręstų ūgliai. Jokiu būdu netręškite kompleksinėmis trąšomis su didesniu azoto kiekiu, nes jomis patręšus, rožės auga ir žydi toliau, ūgliai nespėja sumedėti, lieka minkšti bei pilni skysčių ir sušąla, jie net ir nešaltą žiemą stipriai nušąla.

Patręšus fosforo ir kalio trąšomis – rožės geriau pasiruošia žiemai: sutvirtėja šaknų sistema, storosiose šaknyse, šaknies kaklelyje bei apatinėse stiebų dalyse kaupiasi maisto medžiagos, jų krūmeliai gali iškęsti didesnius šalčius. Trąšas berkite apie augalus (1kv. m – 30-40 g), jas įterpkite kauptuku į dirvą. Jei nenumatoma lietaus, palaistykite vandeniu, kad maisto medžiagos pasiektų šaknų zoną arba paliekite minėtų trąšų 0,2 procento tirpalu. Jau galima akiuoti alyvas ir rožes.

Ruoškitės svogūninių gėlių sodinimui

Iškaskite svogūninių gėlių svogūnėlius, jei nesuspėjote birželio mėnesį, juos apdžiovinkite ir laikykite sandėlyje. Laikas nuo laiko patikrinkite, kaip sandėlyje laikosi svogūninių gėlių svogūnėliai. Iškasti tulpių svogūnėliai iš pradžių mėnesį laikomi 22-25 temperatūroje, o paskui mėnesį prieš sodinimą 12-13 laipsnių temperatūroje. Jacintai – pirmąsias 10 dienų laikomi 30 laipsnių patalpoje, vėliau 5 savaites 25 laipsnių, iki sodinimo 17 laipsnių temperatūroje. Narcizai 10 d. laikomi 20-22 laipsnių temperatūroje, vėliau dvi savaites 17, iki sodinimo 3 laipsnių temperatūroje.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Asociatyvios nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts