Prieš Vėlines (spalio 31 d.) į Šiupylių kaimą Šiaulių rajone, kur gyvena tėvas bei vienas brolis, atvyko dar du broliai su antromis pusėmis. Visi buvo pasiruošę švęsti – abu broliai atsivežė alkoholinių gėrimų, tai yra, po keletą butelių degtinės ir trauktinės „Trejos devynerios“. „Baliui“ įsisiūbavus, 26-erių Donatas Šereikis ėmė konfliktuoti su savo broliu V. Šių metų sausio mėnesį priimtas teismo baudžiamasis įsakymas, kuriuo minėtas vyrukas pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo savo broliui V. Š. Nustatyta, kad jis įpykęs pastarajam trenkė per galvą stikliniu degtinės buteliu, taip padarydamas muštinę žaizdą pakaušyje, bei savo brolį smaugė. Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo – D. Šereikis savo kaltę pripažino ir sutiko su paskirta bausme.
Trys promilės – ne juokai
Po apsistumdymo ir susimušimo abu vyrukai atsidūrė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, o iš ten nukeliavo į areštinę. Buvo patikrintas vyrų blaivumas. Nukentėjusiuoju baudžiamojoje byloje pripažintam V. Š. alkotesteris nustatė 1,39 promiles, na, o Donatas turbūt pasiekė girtumo rekordą – net 3,01 promiles. Po smūgio buteliu nukentėjusiajam buvo padaryta žaizda galvoje, kuri smarkiai kraujavo. Butelis smūgį atlaikė ir nesudužo, bet nukentėjusiajam pasisekė mažiau. Nors jis buvo smaugiamas, žymių nuo šių veiksmų neliko. D. Šereikiui tai pat buvo padarytas sužalojimas – prakirstas antakis, tačiau nukentėjusysis V. Š. teigė, kad broliui trenkė instinktyviai, gindamasis. V. Š. padaryti sužalojimai įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. Pas teismo medicinos ekspertą broliai atsisakė vykti. V. Š. teigė, kad pretenzijų savo broliui neturi. Vyrukai jau buvo susitaikę prieš atvykstant policijos pareigūnams. Vis tik atsakomybės už smurtinius veiksmus išvengti nepavyko.
Gynė sugyventinę?
D. Šereikis savo kaltę pripažino, nors ir nurodė, kad konflikto priežasties nepamena. Jis taip pat neprisiminė degtinės buteliu trenkęs broliui per galvą. Kadangi jie tuo metu su nukentėjusiuoju buvo nevieni, tai šiuos veiksmus matė jų gyvenimo draugės, tėvas bei kitas brolis. Beveik visi jie ikiteisminio tyrimo metu atsisakė liudyti apie konflikto aplinkybes, nes įstatymas jiems suteikia tokią teisę. D. Šereikis pripažino, kad be priežasties muštynės nebūtų kilę, tad galėjo būti ir taip, kaip sakė nukentėjusysis, jog kaltinamasis kažką negražaus pasakė apie V. Š. draugę. Esą nukentėjusysis gynė savo moterį ir kilo peštynės. Nežinia, kaip pasibaigė ši istorija D. Šereikio broliui, kuris aptariamoje byloje pripažintas nukentėjusiuoju. Gali būti, kad ir jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl fizinio skausmo savo broliui Donatui sukėlimo.
Apribota laisvė
Tam, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą arba nežymiai sužalojo artimą giminaitį, gali būti skiriamos įvairios bausmės: viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Šiuo atveju prokuroras, kreipdamasis į teismą dėl baudžiamojo įsakymo priėmimo, D. Šereikiui siūlė skirti laisvės apribojimo bausmę. Teismas tokį prašymą tenkino ir Donatą Šereikį pripažino kaltu dėl nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, padarymo. Jam skirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant per 6 mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo sudalyvauti elgesio pataisos programoje, taip pat – visą bausmės atlikimo laiką dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, be to, bausmės atlikimo laikotarpiu nuteistajam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas (įskaitant ir alkoholį). Nuteistojo elgesį stebi ir bando keisti gyvenimiškas nuostatas Probacijos tarnyba.
Rita Grigalienė
Asociatyvus nuotraukų koliažas