Už Kuršėnų sporto mokyklos vamzdžius nusipirkę rūkalų, trys kuršėniškiai bus auklėjami bausmėmis

Tris kuršėniškius labai domino metaliniai vamzdžiai, sudėti Kuršėnų sporto mokyklos vidiniame kieme. Praeitų metų lapkričio 23 dieną jų vogti išsiruošė dviese – Darius Medeckis ir Emilis Račkauskas, o po keleto dienų, 2022 m. lapkričio 27 d., kompaniją papildė ir Remigijus Beconis. Per pirmąjį kartą pavogti keturi metaliniai vamzdžiai, o vėliau – dar šeši. Vieną tokį vamzdį Kuršėnų sporto mokykla įkainojo 50 eurų. Užsiėmę vamzdžių vagyste, vyrukai nė nepastebėjo, kad teritorija yra stebima vaizdo kamera.

Remontavo butą

Tuo metu, kai nusprendė lengvu būdu gauti pinigų, visi trys vyrukai darbavosi vienos moters bute – darė remontą. Jų pokalbius apie planuojamą vagystę girdėjo buto šeimininkė. Po to, kai vyrai planavo eiti vogti vamzdžių, jie kurį laiką darbo vietoje nesirodė. Jų darbdavė suprato, kad vyrukai gavo pinigų ir „užbaliavojo“. Grįžę prie remonto darbų, jie elgėsi tartum nieko nebūtų įvykę. Vis tik košės jie jau buvo prisivirę.

Vaizdo kamerų nepastebėjo

Kuršėnų sporto mokyklos pavaduotojas ūkio reikalams po pirmosios vagystės, 2022 m. lapkričio 24 d., pastebėjo, kad šalia pastato sukrauta vamzdžių krūva ėmė mažėti. Vamzdžiai buvo skirti aptverti mašinų stovėjimo aikštelę. Buvo peržiūrėti vaizdo įrašai. Buvo nufilmuota, kad vamzdžius iš teritorijos išneša du vyrai. Tąkart mokyklos vadovai nieko nesiėmė. Kai pastebėta, jog vamzdžiai ir toliau „tirpsta“, 2022 m. lapkričio 28 d. vėl peržiūrėti vaizdo kamerų įrašai. Šįkart pastebėti trys vyrukai, „besidarbuojantys“ šalia pastato. Direktoriaus pavaduotojas nė vieno iš jų nepažinojo. Filmuota medžiaga buvo parodyta pažįstamai policininkei, kuri patarė rašyti pareiškimą. Vyrukai policijos pareigūnams buvo žinomi ir lengvai atpažįstami iš drabužių, judesių, manierų. Kuršėnų sporto mokykla dėl vagysčių nurodė patyrusi 500 Eur turtinę žalą.

Nusipirko parūkyti

Įdomu tai, kad vienas vamzdis vidutiniškai sveria 31 kg. Vagišiai nurodė, kad vogdami juos, kiekvienas į rankas pasiėmė po du vamzdžius. Remigijus B., Darius M. ir Emilis R. nurodė, kad kai ėmė vamzdžius, nematė vaizdo kameros ir nesitikėjo, kad bus filmuojami. Vyrukai vogė, būdami neblaivūs. Pasak jų, už vamzdžius supirktuvėje jie tegavo 15 eurų, už kuriuos nusipirko parūkyti. Darius M. nurodė, kad turi priklausomybę alkoholiui. Esą būdamas blaivus, nebūtų vogęs. Visi trys vyrai nevengia stikliuko, pragyvena, dirbdami pavienius darbus, turi skolų. Darius M. netgi neregistruotas Užimtumo tarnyboje, kadangi dėl pažeidimų registracija buvo nutraukta. Visi trys kuršėniškiai sutiko atlyginti padarytą turtinę žalą.

Dviems – laisvės apribojimas

Visi trys vyrukai yra anksčiau teisti po keletą kartų. Du iš jų pageidavo būtų nubausti viešųjų darbų bausme. Trečias tikėjosi baudos. Realybė šiek tiek kitokia. Remigijus Beconis nuteistas 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme. Jis įpareigotas bausmės vykdymo metu neatlygintinai išdirbti 60 valandų visuomenei naudingų darbų, pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Jam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas, tame tarpe ir alkoholį. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu skirta bausme, jam skirta galutinė bausmė 5 mėnesiai laisvės apribojimo. Emiliui Račkauskui skirta 7 mėnesių laisvės apribojimo bausmė su tokiais pačiais įpareigojimais.

Arešto bausmė atidėta

Dariui Medeckiui skirta30 parų arešto bausmė, o jos vykdymas atidėtas 6 mėnesiams, neskiriant intensyvios priežiūros. Skirti įpareigojimai: pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Kadangi kuršėniškis minėjo, kad registracija šioje tarnyboje yra panaikinta, jis turi galimybę darbo ieškoti savarankiškai, apie rezultatus informuodamas Probacijos tarnybą. Jis taip pat turės išsilaikyti, nevartodamas alkoholio bei kitų psichiką veikiančių medžiagų. Kaip vyrukai laikosi skirtų įpareigojimų bei draudimų, stebės Probacijos tarnyba.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts