Turizmo paroda „Adventur 2018“ kvietė keliauti po šimtmečio Lietuvą

Sausio 26-28 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. Parodos tema – nišinis turizmas, o pagrindinis akcentas – šimtmetį švenčianti Lietuva.
Turizmo parodoje dalyvavo 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Kiekvienas parodos stendas stengėsi nustebinti savo unikalumu ir išskirtinumu, kad pritrauktų kuo daugiau lankytojų. Tris dienas, parodoje į Šiaulių rajoną kvietė  Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėja Kristina Steponavičienė kartu su Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkėmis  Lina Šukiene, Ramune Jociene ir Daiva Dakniene. Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro stendas išsiskyrė iš 54 ekspozicijos salėje buvusių stendų. Šiais metais didžiausias dėmesys buvo skirtas Kuršėnų miesto garsinimui. Pagrindiniai stendo akcentai –  „Kuršėnų vyniotinis“ ir „Kuršėnai – puodžių sostinė“. Žiesdami puodus Šiaulių rajono stende, Kuršėnų miesto išskirtinumą ir savitumą padėjo atskleisti Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kolektyvas. Ypatingo lankytojų ir žiniasklaidos dėmesio sulaukė Šiaulių rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Salduva“, kuri visus džiugino savo dainomis.
Šiaulių rajono stende šurmuliavo lankytojai, kurie noriai dalyvavo interaktyviame žaidime nusifotografuojant prie Šiaulių rajono stendo sienelės. Dalyvavusieji laimėjo rėmėjų įsteigtus prizus. Parodos svečiai galėjo degustuoti Šiaulių rajoną pristatantį garsųjį „Kuršėnų vyniotinį“ (UAB Saldinta), sūrį su visa smetona (Gediminas Šopis), bei įvairių skonių sūrių (Rasa Šiškuvienė). Iš tolo lankytojus viliojo UAB „Kalnas“ natūralaus raugo duona ir  ūkininko P. Baristos mėsos gaminiai. Lankytojai neslėpė susižavėjimo ir nuostabos ne tik gėrybių gausa, muzika, edukacija, interaktyviu žaidimu, bet ir Šiaulių rajono stendo dalyvių Lietuvos šimtmečio apranga.
Pristatėme ir išdalinome daugybę leidinių ir žemėlapių apie Šiaulių rajoną. Parodos lankytojai pirmieji galėjo pamatyti naujus Šiaulių r. TVIC leidinius išleistus Lietuvos šimtmečio proga. Knygą „Visi keliai veda į Kuršėnus“ (J. Kiriliauskas) ir lankstinuką – „Viskas ką norėjote sužinoti, bet nedrįsote paklausti apie „Kuršėnų vyniotinį““ (J. Kiriliauskas).
Parengė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

 

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts