Tradicinė rudens šventė „Susitikime Kurtuvėnuose“     

Baltų vienybės ir rudens lygiadienio švente prasidėjusi tradicinė rudens šventė „Susitikime Kurtuvėnuose“ buvo vainikuota Nevalnikų atlaidais.

Šeštadienį iš ryto Kurtuvėnų žirgyne vyko “Jaunųjų raitelių, jaunojo žirgo, mėgėjų jojimo čempionatas“.

Vakarop į dvaro sodą susirinko kurtuvėniškiai ir miestelio svečiai norintys žaisti kroketą. Miestelio bendruomenė įsteigė prizus pirmoms trims vietoms laimėti. Pirmą ir trečią vietas laimėjo kurtuvėniškiai, o antrą – pirmą kartą šį žaidimą žaidę Kurtuvėnų regioninio parko savanoriai iš Vokietijos.

Temstant Kurtuvėnų klebonas Andrius Valčiukas vedė ekskursiją po Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčią ir rūsius. Ekskursijos metu bažnyčioje buvo atsuktas paveikslas Marijai belaisvių vaduotojai viename iš altorių. Šį paveikslą kurtuvėniškiai ir miestelio svečiai gali pamatyti tik per Nevalnikų atlaidus vieną dieną metuose.

Iš bažnyčios visi ėjo vaikščioti po miestelį, kuris buvo pasipuošęs naktiniais žiburiais.

Daugelis miestelėnų entuziastingai ir išradingai pasipuošė savo kiemus žvakutėmis,

žiburėliais, deglų ugnelėmis.

Sekmadienį miestelio aikštėje vyko kiemturgis „Mainyk- parduok- dovanok“. Susirinkę prekeiviai

siūlė savo prekes, sendaikčius, mainė, bendravo vieni su kitais. Turguje buvo ir barzdaskutys, kuris siūlė savo paslaugas vyrams. Kurtuvėnų medžiotojai susirinkusius vaišino sriuba.

Po Švenčiausios Mergelės Marijos Belaisvių vaduotojos (Nevalnikų) atlaidų Kurtuvėnų Šv. Jokūbo

bažnyčioje parapijos namuose pristatyta kurtuvėniškės Majos Šakytės (7 metai) tapybos darbų paroda.

Po pietų visų laukė šventė Kurtuvėnų dvaro ratinėje, kur vyko Kurtuvėnų mėgėjų teatro spektaklis pagal Valterį Karlą Švaikertą „Autobusas išvažiuoja dvidešimtą nulis nulis“ (režisierė Ramunė Mikėnienė). Po spektaklio koncertavo ir visus linksmino Kelmės rajono Šaukėnų kultūros ir amatų centro kaimo kapela “Meldai“, vadovaujama Algirdo Raubicko.

Atvykusieji į šventę galėjo aplankyti Kurtuvėnų svirno galerijoje veikiančią Jono Meko fotografijų paroda „Frozen frames“.

Edita RAMANČIONIENĖ
Dariaus RAMANČIONIO nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts