Tokijuje pristatyta šiauliečio istoriko Simono Strelcovo knyga

Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.
Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis akcentavo Lietuvoje puoselėjamą Sugiharos atminimą, jo humanizmo pamokų reikšmę dabarčiai ir Sugiharos paveldo, kaip jungiamosios grandies tarp Lietuvos ir Japonijos, svarbą.
Konferencijos dalyviams buvo parodytas ambasados iniciatyva sukurtas video filmas „Ekskursija po Sugiharos namus Kaune“, surengtas priėmimas, pristatytas Simono Strelcovo knygos „Geri, blogi, vargdieniai: Č. Sugihara ir Antrojo pasaulinio karo pabėgėliai Lietuvoje“ vertimas japonų kalba.
Prie konferencijoje virtualiai prisijungė virš 300 dalyvių iš Japonijos, JAV ir kitų valstybių. Konferencijos įrašas yra prieinamas YouTube: https://youtu.be/2Mu6Knt-k-I.
Pagal Lietuvos ambasados Tokijuje informaciją parengė Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Lietuvos ambasados Tokijuje nuotrauka
Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomas smurtautojas

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai ieško nuo ikiteisminio tyrimo besislapstančio  64 metų šiauliečio VYTAUTAS RAMANAUSKO. Vyras …