Teisėsauga tirs galimai vykdytą nusikalstamą veiką Šaulių regiono atliekų tvarkymo centre

Pastaruoju metu Šaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRATC) vienas po kito krečia skandalai – teisme pralaimėta byla teisme ir UAB „Energijos parkas“ teks sumokėti 1,8 mln. eurų, nes Kairių sąvartyne nebuvo rastas reikiamas dujų kiekis, kurį ši bendrovė norėjo eksploatuoti ir patyrė didelių nuostolių. Apskrities gyventojai nepatenkinti vis didėjančiais mokesčiais už komunalinių atliekų tvarkymą ir brangiai kainuojančiais atliekų tvarkytojų projektais, skirtais lėšų įsisavinimui.
O kad ŠRATC turi problemų dėl veiklos skaidrumo ir čia galimai vykdytą vykdyta nusikalstama veika, pagaliau pripažino ir Centro vadovybė.

Dalininkų susirinkime pateikta nusikalstamos veikos medžiaga

Gruodžio 11 d. vykusiame ŠRATC dalininkų susirinkime Centro direktorius Žilvinas Šilgalis paviešino medžiagą apie čia galimai vykdytą nusikalstamą veika. Tarnybinio patikrinimo metu buvo atskleista verslininkų bei ŠRATC darbuotojų suraizgyta pinigų pasisavinimo schema. Pagrįstų įtarimų sukėlė aplinkybės, susijusios su verslo įmonės teiktomis paslaugomis Mechaninio – biologinio rūšiavimo (MBA) gamykloje ir galimai klastojamais duomenimis, taip padarant šimtus tūkstančių eurų siekiančią žalą tiek ŠRATC, tiek visam Šiaulių regionui. Įvertinant susidariusią situaciją ir ŠRATC dalininkams pritarus, bus daromas įstaigos veiklos auditas, vienas darbuotojas atleistas iš pareigų dėl šiurkštaus tarnybinio pažeidimo, o surinkta medžiaga yra perduota teisėsaugai prašant pradėti ikiteisminį tyrimą, kad nustatytų padarytos žalos mastą bei už tai atsakingus visus asmenis.

Belieka tikėtis, jog nusikaltimas bus ištirtas, kaltininkai nubausti ir Šiaulių regiono gyventojams nereikės padengti šimtatūkstantinių nuostolių, gaunant dar didesnes sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą.

„Kuršėnų krašto žinių“  informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts