Teatras „Ikaras“ Tarptautinėje teatro stovykloje Punske        

Penkias dienas Lenkijos miestelyje Punske vyko kūrybinė stovykla, skirta lietuvių kultūros namų vaikų ir jaunimo teatrų ,,Kregždutės“ ir ,,Kregždės“  kūrybinės veiklos 10-mečiui paminėti.

Stovykloje dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai. Į kolektyvų 10-mečio gimtadienį atvyko ir lietuvaičiai: Skapiškio kultūros namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku-kū“ (vadovė Vita Vadoklytė), Vilniaus Pagirių gimnazijos pojūčių teatras (vadovas Vidmantas Fijalkauskas), Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Ikaras“ (vadovai Leontina ir Petras Valskiai).

Per penkias stovyklos dienas vaikai ir jaunimas labai turiningai ir linksmai leido laiką.

Kiekvieną rytą stovyklautojų laukė rimta mankšta su punskiete Irmina.

Stovykloje pagrindinė veikla vyko atskirose keturiose grupėse. Buvo visko:  Punsko ,,Kregždutė“ parodė premjerinį spektaklį ,,Alisa stebuklų šalyje“ , Punsko ,,Kregždė“ suvaidino spektaklius ,,Obuolių kritimas“  ir ,,Mirusi šokėja“ (režisierė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė).  Stovyklos dalyviai žiūrėjo ir patys dalyvavo Vilniaus Pagirių gimnazijos pojūčių teatro spektaklyje  ,,21 gramas. Vosilkos“.  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro  vaikų ir jaunimo teatras ,,Ikaras‘‘ parodė spektaklį ,,Baltoji skruzdėlytė‘‘. Daug gražių žodžių sulaukė Emilija Eigirdaitė, kuri suvaidino Baltąją skruzdėlytę.

Nepamirštamų emocijų dalyviams paliko vakarienė prie laužo ir šokiai prie Punsko ežero Punia. Vaikai ir jaunimas žinias papildė aplankydami parodas, skirtas Punsko parapijos 420 metinėms, Skanseną ir pasakų kaimelį,  Jotvingių – prūsų sodybą Ožkiniuose. Stovyklautojai klausėsi puikaus Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojų ir mokinių ansamblio koncerto, kuris atvyko į Punsko parapijos 420 metines.

Visų dienų darbo rezultatus dalyviai ir žiūrovai pamatė grupių performansų – instaliacijų vakare, kurių programos nepaliko abejingų…

Grįždami namo „ikariečiai“ dalijosi įspūdžiais, kurie  buvo pilni gerų emocijų, prisiminimų. Turiningai praleistos stovykloje dienos praturtino lietingą ir šaltoką vasarėlę…

Eglė POŠKUTĖ
Teatro „Ikaras“ aktoriukė
Stovyklautojų albumo nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts