,,Tautiška giesmė” skambėjo visame Šiaulių rajone

GRUZDŽIUOSE. Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, vos per dešimtmetį tapo gyva, mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. 2019 metais Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. Taip pat renginio metu vyko edukacija, kurią surengė Gruzdžių A Griciaus bibIioteka. Gintaras Kiura ir Gediminas Dzidolikas padovanojo visiems atvykusiems į šventę savo gražiausias dainas. „Tautiška giesmė“ – tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

ŠIUPYLIUOSE. Šiemet „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ iškėlė mintį labiau suvienyti visus, jaučiančius bendrystę su Lietuva. „Nevienodi, bet vieningi“ – tokia idėja įprasmino Tautiškos giesmės giedojimą šiais metais. Prie himno giedojimo liepos 6 d. 21 val. Lietuvos laiku buvo kviečiami prisijungti visi žmonės, mylintis Lietuvą. Ne išimtis ir Šiupylių miestelis. Vyko edukacija, kurios metu buvo gaminamos trispalvės širdelės. Vėliau jos papuošė Šiupylių centro pievelę. Nors ir negausus būrys atėjusių, bet visi vieningai ir iš visos širdies sugiedojo Lietuvos valstybės himną taip parodydami savo meilę Lietuvai.

BAZILIONUOSE. Trispalvėmis vėliavomis papuošta aplinka, žemaitiški tautiniai kostiumai, puikiai paskaitytos nuostabios eilės apie Lietuvą, gimtąjį kraštą, Tėviškę. Visa tai ŠRSKC Bazilionų filialo kiemelyje vykusios šventės pradžia. Sudainuoti Lietuvą savo pirmąja daina pakvietė Audronės ir Raimondo duetas. Džiugu, kad švęsti Mindaugo karūnavimo dieną ir giedoti Lietuvos valstybės himną, susirinko daug jaunimo. Tarp jų ir gražus būrelis Bazilionų skautų kartu su Bazilionų MDC istorijos mokytoja. Su švente visus pasveikino Bazilionų bendruomenės pirmininkas. 21.00 valandą kartu su viso pasaulio lietuviais bazilioniškiai sugiedojo Tautišką giesmę. Renginys tęsėsi maloniai bendraujant ir klausantis mišraus dueto atliekamų dainų. Bazilioniškiai ir šios šventės metu nepamiršo aplankyti paminklinį akmenį, ant kurio pritvirtinta Lietuvos 100-mečio lentelė Lietuvos respublikos Nepriklausomybės akto signatarui Romualdui Ozolui.

VOVERIŠKIUOSE. Minint Valstybės dieną, voveriškiečiai sugiedojo Tautišką giesmę, kartu su Voveriškių moterų ansambliu „Vovinge“ sudainavo lietuvių liaudies dainų pynę.

BRIDUOSE. Šventė vyko ir Briduose.

PAKUMULŠIUOSE. Valstybės dienos vakarą rinkomės Pakumulšių ąžuolų parkelyje ir jau tryliktą kartą dalyvavome pilietinėje akcijoje “Tautiška giesmė aplink pasaulį”. Ema Stonytė ir Arnoldas Žebrauskas skaitė poetų eiles apie Lietuvą, susirinkusieji dainavo liaudies dainas. Sugiedoję “Tautišką giesmę”, iš Pakumulšių stebėjome ANBO pasirodymą Kuršėnų padangėje.

VERBŪNUOSE. Tautiška giesmė giedota ir Verbūnuose.

Nuotraukos iš vietos bendruomenių, kultūros darbuotojų

Total
0
Dalinasi
Related Posts