TARP 2019 METŲ KONSTITUCIJOS EGZAMINO NUGALĖTOJŲ MOKSLEIVĖ IŠ ŠIAULIŲ RAJONO

Spalio 28 d. į LR Prezidentūrą rinkosi 2019 m. Konstitucijos egzamino nugalėtojai. Susirinkusiuosius sveikino Prezidentas Gitanas Nausėda, Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
„Ypač džiugu čia matyti žmones, sėkmingai pasirodžiusius Konstitucijos egzamine. Įrodę, kad puikiai išmanote šalies pagrindinį įstatymą, Jūs tapote pavyzdžiu visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Mes dažnai girdime žodžius, kad mokytis reikia visą gyvenimą. Ši tiesa ypač tinka kalbant apie šalies Konstituciją“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė šalies vadovas.
Prezidento teigimu, daugiau nei 30 tūkst. dalyvių subūręs Konstitucijos egzaminas įtaigiai parodo, kad Konstitucija iš tiesų priklauso visiems Lietuvos piliečiams, nepriklausomai nuo jų kilmės, amžiaus ar išsilavinimo.

Šalies vadovas pridūrė, kad dalyvavimas egzamine ir parodytos žinios yra patriotiškumo, pilietinės brandos ir pagarbos savo valstybei ženklas. „Būtent Konstitucija yra mūsų valstybės bendro gyvenimo pamatas, atsispindintis daugelyje viešumoje karštai svarstomų įvykių. Ji skelbia pagrindines mūsų vertybes, įtvirtina demokratinį šalies valdymo modelį, apibrėžia valdžios institucijų tarpusavio santykį“, – sveikindamas ceremonijos dalyvius teigė valstybės vadovas. Šių metų egzamino šūkis buvo „Baltijos keliu – į nepriklausomą Lietuvos valstybę“. Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį egzamino užduotyse daugiau dėmesio buvo skirta svarbiausiam demokratijos simboliui – nepriklausomiems rinkimams.

Dalyviams, geriausiai pasirodžiusiems Konstitucijos egzamine, Prezidentas padovanojo knygą apie šio dokumento istoriją ir palinkėjo, kad Konstitucijos žodžiai visada išliktų kelrodžiu gyvenime. Konstitucijos egzaminą sudaro du etapai. Pirmojo etapo užduotis sudaro 30 klausimų su pasirenkamais atsakymais, kad patektų į antrą etapą dalyvaujantieji turi atsakyti į 23 ir daugiau klausimų. Antrą etapą sudaro 19 klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais ir 1 atviras klausimas. Šių klausimų atsakymus vertina Teisingumo ministerijos sudaryta komisija, kuriai vadovauja Konstitucinio teismo Pirmininkas Dainius Žalimas.

Šiaulių rajono Kužių gimnazijoje I etape varžėsi 53 mokiniai, iš jų į antrą etapą pateko tik 5 klasės mokinė Kamilė Paštuolytė, teisingai atsakiusi į 25 klausimus. II etape Kužių gimnazijos mokinei Kamilei Paštuolytei, 5-7 klasių grupėje, buvo skirta I- oji vieta. Visas gimnazijos kolektyvas džiaugiasi ir didžiuojasi Kamile – pilietiškiausio egzamino nugalėtoja!

Istorijos mokytoja Violeta Laurutienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts