Taikė į tualetą, o pataikė į kambarį, kuriame buvo seifas su pinigais       

Prie užrakintų kabineto  durų padėtas raktas nuo spynos, o kabinete, šalia užrakinto seifo esančiame stalo stalčiuje – raktas nuo seifo, kuriame saugomi parduotuvės pinigai ir banko kortelė – taip  kai kurios parduotuvės saugo savo turtą. Tiesiog sudarytos visos sąlygos, kad tik patogiau būtų po prekybos centrus slankiojantiems ilgapirščiams. Dėl tokio nusikalstamo aplaidumo šių metų pavasarį  nukentėjo Šiaulių „Akropolyje“ esanti žaislų parduotuvė.

Kai balandžio 9 d. parduotuvės vedėja neberado stalčiuje laikomų seifo raktų, pamanė, jog juos paprasčiausiai pametė. O kai iškviesta spynų atrakinimo tarnybą, seifą atidarė, ir ji pamatė, jog jame nebėra   piniginės su 3360 parduotuvei priklausančių eurų, štai tada atėjo supratimas – laisvai prieinamais raktais pasinaudojo vagišiai.

Šios vagystės tyrimą  Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo nuo vaizdo kamerų įrašų peržiūros. Jų dėmesį atkreipė po parduotuvę slankiojantys ir kažkokius ženklus vienas kitam rodantys vyras ir moteris. Reikėjo identifikuoti jų asmenybes. Ir čia padėjo kolegos iš Vilniaus. Gavę šiauliečių pareigūnų išplatintas  įtariamųjų nuotraukas, jie iš karto identifikavo  jiems gerai pažįstamą vilnietį – 45 metų vyrą, ne kartą teistą už vagystes ir kitus nusikaltimus Lietuvoje bei užsienyje.

Gegužės pabaigoje Šiaulių pareigūnai dėl įvykdytos vagystės  vilniečiui pareiškė įtarimą. Nors tyrėjai iš sulaikytų asmenų yra girdėję fantastiškiausių savo elgesio paaiškinimų, tačiau šio įtariamojo  pasakojimas negalėjo nekelti šypsenos.

Vilnietis teigė su žmona atvažiavę į Šiaulių „Akropolį“ ir, vaikščiodami  po parduotuves,  ėmė ir susipyko. Pykčio apakintas vyras vaikščiojo po žaislų parduotuvę ir staiga išvydo duris.  Pamanė, kad tai – tualeto durys. Dėl pykčio su žmona jis buvo labai susinervinęs, tad panoro tualete šaltu vandeniu nusiprausti veidą. Nors durys buvo užrakintos, vilnietis šalia jų rado raktą, kuriuo lengvai atsirakino spyną ir pateko…pasirodo, ne į tualetą, o į kabinetą. Patalpoje vilnietis pamatė seifą ir tą pačią sekundę jam kilo mintis  patikrinti, ar jame yra pinigų. Mat vyras pamanė, kad už tuos pinigus jis galėtų ką nors  nupirkti sutuoktinei ir taip su ja susitaikyti. Seifo rakto ilgai ieškoti irgi neteko – jį rado padėtą rašomojo stalo stalčiuje. Iš seifo vyras pagrobė čia rastą piniginę ir su ja spėriai pasišalino iš parduotuvės. Žvilgtelėjęs į piniginės vidų, jis pamatė, kad laimikis  neprastas – 3360 eurų.

Nors sulaikytas įtariamasis tyrėjams tvirtino, kad pavogtuosius pinigus išleido, su draugais mėgaudamasis alkoholiu, tačiau  pažadėjo parduotuvei padarytą žalą kuo greičiau atlyginti. Ir atlygino. Dėl to ikiteisminis tyrimas, nukentėjusiajam ir įtariamajam susitaikius, buvo nutrauktas.

 

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts