Įtampa, stresas, nepasitikėjimas savimi ir panašios būsenos paliečia dažną šiuolaikinį jauną žmogų. Pavasarį kiekvieną abiturientą aplanko mažesnis ar didesnis nerimas dėl laukiančių egzaminų ir būsimos ateities.
Visuomenės sveikatos biuras siekia, kad šie sunkumai būtų kuo lengviau ir paprasčiau įveikti, todėl kovo-balandžio mėnesiais organizuoja emocinio stiprinimo programą dvyliktų klasių mokiniams.
Programą vykdo asociacija ,,Trinus”, kurioje dirba profesionalus psichoterapeutas ir socialinis darbuotojas. Siekiant efektyvaus rezultato, organizuojami du užsiėmimai su viena klase. Vieno užsiėmimo trukmė – penkios valandos. Programos metu du kartus bus aplankytos visos (septynios) rajono gimnazijų dvyliktos klasės.
Emocinės sveikatos stiprinimo užsiėmimų metu keliami tokie tikslai: suvokti kaip mane veikia stresas ir įtampa, kaip jį atpažinti, suvokti kas yra stresas, kaip jis veikia emociškai ir fiziologiškai, suvokti kaip anksčiau susitvarkydavau su sunkumais gyvenime, ką dabar galiu panaudoti;
kokie mano resursai aplinkoje, realistiškai įsivertinti savo tikslus ir galimybes. Koks mano atsarginis planas?, suvokti kokį spaudimą patiriu iš aplinkos ir kiek pats save spaudžiu rezultatui pasiekti, siekiama padėti jaunuoliams pamatyti, kad nėra vieniši su savo jausmais ir skatinti apie juos kalbėti be spaudimo ir vertinimo.
Vienas esminių tikslų – sukurti klasėje palaikančią atmosferą, kad jaunuoliai galėtų vienas kitą padrąsinti ir kritiniu momentu ištiesti pagalbos ranką!
Užsiėmimų metu vyksta įvairios veiklos, kurių metu naudojama: meno terapija (lipdymas, piešimas, situacijų vaidinimai), patirtinė pedagogika (simuliacinės užduotys, istorijų pasakojimo žaidimai) ir psichoterapijos metodai.
Pirmieji emocinės sveikatos stiprinimo užsiėmimai vyko Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijoje.
Asociacija ,,Trinus“ dar aplankys Meškuičių, Kužių ir Gruzdžių gimnazijas.
Vaineta JURKIENĖ
Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė