Susirgusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso daugėja

Per savaitgalį, penktadienį-sekmadienį, susirgusiųjų koronavirusu padaugėjo beveik pusantro šimto. Koronavirusas pasiglemžė keturių žmonių gyvybes. Tarp jų ir „Šeduvos malūno“ savininko.

Pirmadienį dar vienas mirusysis

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 6 d. 7 val. ryto duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 843 ligos atvejai. Penktadienio ryte buvo 696.

Per sekmadienį dieną patvirtinti 32 nauji ligos atvejai, o ištirti dar – 1954 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 25599. Užfiksuotas 14 mirties atvejis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Nuo koronaviruso mirė „Šeduvos malūno“ savininkas

Šeštadienį ir sekmadienį COVID-19 pasiglemžė keturis šalies ligoninėse gydytus pacientus. Iš viso Lietuvoje mirė jau 14 koronavirusu užsikrėtusių asmenų, nes dar apie vieno mirtį pranešta pirmadienį.

Apie pirmąją 83-ejų metų klaipėdietės mirtį pranešta šeštadienį ryte. Sunkiai sirgusios moters gyvybė užgeso Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje, kur buvo laikinai perkelta nemažai pacientų iš slaugos skyriaus.
Paaiškėjo, kad moteris – buvusi gydytoja, praeityje dirbusi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje ir mirė.

Jau po 21 val. šeštadienį SAM pranešė ir apie Kauno klinikinėje ligoninėje gydyto paciento, priklausiusio rizikos grupei, mirtį.

Sekmadienį pranešta apie 12-ąją koronaviruso auką. Paaiškėjo, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje užgeso COVID-19 užsikrėtusio 61-erių metų „Šeduvos malūno“ savininko Zigmo Daukšos gyvybė. Nors vyras pagal amžių priklausė rizikos grupei, tačiau anksčiau verslininkas sveikata nesiskundė ir propagavo sveiką gyvenimo būdą.

Jis, kaip ir dar 19 užsikrėtusių COVID-19 virusu, tarp kurių 9 Joniškio rajono, be mirusiojo dar 6 Šiaulių miesto, du Šiaulių rajono, po vieną Telšių rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojų,

kovo 14 dieną 15 valandą lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Vėliau kovo14-15 dienomis dalyvavo pobūvyje ,,Atostogų parke“ (Žibininkų kaime, Kretingos rajonas).

Dar apie vieną mirtį paaiškėjo taip pat sekmadienį. Vakare pranešta, kad Vilniaus Santaros klinikose mirė gydytojos iš Merkinės garbaus amžiaus tėvas. Į klinikas jis buvo atvežtas šeštadienį karščiuojantis, apimtas dusulio priepuolio. Vyras tapo 13-ąją koronaviruso auka.

Prognozuojama – mirčių daugės

Vilniaus universiteto mokslininkai parengė du koronaviruso Lietuvoje scenarijus: realųjį ir pesimistinį.

Pagal realųjį scenarijų, ligos pikas numatomas gegužės mėnesį. Šiame scenarijuje nurodoma, kad jau balandžio pabaigoje užsikrėtusiųjų skaičius gali siekti 2264. Šis scenarijus taip pat numato, kad iki metų pabaigos koronavirusu užsikrės 4597 žmonės. Suminis mirčių skaičius pagal realųjį scenarijų gali būti 208.

Pagal pesimistinį scenarijų, iki gegužės 1-osios užsikrėsti gali 2870 žmpnės, o iki metų pabaigos COVID-19 gali susirgti 5883 žmonės. Pagal pesimistinį scenarijų, iki metų pabaigos mirti gali 247 žmonės.

Total
0
Dalinasi
Related Posts