Sulaikytieji dėl padarytos nusikalstamos veikos kaltina alkoholį, tik ne patys save

Neblaivūs nusikalstamą veiką įvykdę asmenys, nors ir pripažįsta ją padarę, tačiau dėl to  dažnai linkę kaltinti alkoholį, tik ne patys save.

Gruodžio 9-osios vakare Šiaulių geležinkelio stotyje traukinio laukusius keleivius šiurpino girtas vyras. Jis ranka trenkė ir išdaužė bilietų kasos langelį, po  to slankiodamas po laukiamąjį su peiliu rankoje gąsdino čia buvusius žmones. Iškviestus policijos pareigūnus jis pasitiko su peiliu rankoje, tačiau, išgirdęs reikalavimą peilį padėti, jį padėjo ant žemės ir pakluso jų reikalavimams. 44 metų Šiaulių rajono gyventojui buvo uždėti antrankiai ir jis nuvežtas į areštinę. Sulaikytajam nustatytas 1,85 prom. girtumas. Vyras prisiminė, kad didžiąją dienos dalį jis praleido gurkšnodamas alkoholį viename miesto bare.  Po to iki geležinkelio stoties palydėjo    savo sugėrovą, o likęs vienas pradėjo siautėti. Kodėl jis taip elgėsi, paaiškinti negalėjo. Tik dėl savo elgesio apkaltino alkoholį ir įtampą dėl atsiradusių gyvenimo problemų. Tačiau toks įtampos nuėmimas sukėlė dar vieną problemą –  jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

33 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras, inspiruotas alkoholio, apsigyveno mirusio radviliškiečio namuose, pasisavino jo mobilaus ryšio telefoną ir banko mokėjimo kortelę bei kartu buvusį popieriaus lapą su jos PIN kodu. Neteisėtai naudodamasis elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, vyras parduotuvėje prisipirko alkoholio, maisto   ir, numušęs kabamąją durų spyną,  apsigyveno mirusio pažįstamo namuose. Atvykusi čia  buvusi mirusiojo  žmona rado namus okupavusį nepažįstamą vyrą.  Paklaustas, ką jis čia veikiąs, paaiškinti nieko negalėjo, net alkoholio apkaltinti dėl savo veiksmų nesugebėjo.  Jam buvo nustatytas  2,93 prom. girtumas, vyras uždarytas į areštinę. Jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo, dėl neteisėto disponavimo svetima banko kortele, jos  ir jos duomenų panaudojimo.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts