Sulaikyti vagystėse specializuojantys ilgapirščiai, nusitaikę į vieno prekybos tinklo parduotuves

Rugpjūčio 31 d. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vagystėmis ir kitais nusikaltimais savo biografiją turtinančius Šiaulių apskrities gyventojus – 32 metų Šeduvos gyventoją ir 24 metų  Šiaulių rajone gyvenantį vyrą, įtariamus vagystėmis iš vieno prekybos tinklo parduotuvių.

Dėl tinklo prekybos salės apsaugos netobulumo jiems pavykdavo išsivežti pilnus alkoholio ir kitų daiktų prikrautus prekių vežimėlius.  Per  kartą pavogtų prekių vertė siekdavo beveik 600 eurų.

Rugpjūčio 27 d. Šiauliuose, Tilžės g., esančios parduotuvės darbuotoja pastebėjo, kad alkoholinių gėrimų lentynoje tuščia   vieta, kurioje buvo sudėtas viskis ir brendis. Nebebuvo apie 40 butelių įvairių gėrimų. Moteriai kilo įtarimas – kaip čia taip staiga neliko didelio kiekio alkoholio. Peržiūrėję parduotuvės  stebėjimų kamerų  vaizdo įrašus, darbuotojai pamatė vyrą, kuris pilnu alkoholinių gėrimų  prikrautu prekių vežimėliu išvažiuoja pro įėjimo į prekybos salę vartus. Šalia alkoholio į vežimėlį buvo įmestos ir vyriškos trumpikės, moteriškas chalatas, vyriški marškinėliai, dušo želė ir kt. Pavogtų daiktų vertė siekė 596,70 Eur.

Po poros dienų Šiaulių policija gavo raštą dėl analogiškos vagystės, kurios metu buvo pavogta prekių už  599, 34 Eur.

Iš parduotuvės gautas vaizdo įrašas ir  įtariamojo nuotrauka buvo išplatinti žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose ir netrukus vagystes tyrę Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai iš gyventojų sulaukė informacijos su įtariamojo duomenimis. Tai buvo nuolat dėl  teisės pažeidimų ir nusikaltimų  Lietuvoje bei Jungtinėje Karalystėje su teisėsauga reikalų turintis  24 metų  Šiaulių rajono gyventojas.  Paskutinį kartą šis nuo narkotinių medžiagų priklausantis vyras prieš teismą  stojo šių metų pradžioje už tai, kad praėjusių metų liepą sumušė savo motiną, o lapkričio mėnesį buvo sulaikytas  su narkotinių medžiagų paketėliu.

Tyrėjams liko tik  įtariamąjį sulaikyti. Tačiau šis iš viešumoje pasklidusios informacijos sužinojęs apie jo paiešką ėmė slapstytis ir savo gyvenamojoje vietoje nesirodė. Tačiau rugpjūčio 31 d. pareigūnai jį surado Radviliškyje ir uždarė į areštinę. Paaiškėjo, kad vyras vagystes vykdė ne vienas. Tą pačią dieną areštinėje atsidūrė ir antras įtariamasis –  32 metų Šeduvos gyventojas, ne kartą teistas už įvairiausius nusikaltimus, savo nusikalstamumo biografiją pradėjęs jau nuo 16 metų.  Paskutinį kartą jis buvo teistas praėjusiais metais dėl vagystės iš vieno Šeduvos gyventojo sandėliuko. Laisvę jis atgavo tik šių metų balandį ir vėl ėmėsi seno „amato“.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad vyrai vagystes yra įvykdę ne tik minėtose, bet ir dar dviejose to paties tinklo parduotuvėse – Šiauliuose ir Kėdainiuose. Įtariamieji prisipažino, kad  pavogtuosius gėrimus mažesnėmis kainomis nei parduotuvėje  pardavė jo pageidaujantiems žmonėms.

Teismas trims mėnesiams sankcionavo įtariamųjų suėmimą.

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts