Slaptame pasitarime apie Kultūros centro salę 


Jau daugiau nei prieš savaitę kilo įtarimų, kad rajono Kultūros centro salės atidarymas per Kuršėnų miesto gimtadienio šventę gali ir neįvykti.


Informaciją slėpė

Kuršėnams ruošiantis miesto šventei greta daugybės įvairių renginių buvo planuotas ir ilgai lauktas Kultūros centro salės atidarymas. Tačiau artėjant šventei, nors visi renginiai jau buvo suplanuoti ir programa suderinta bei paskelbta, paaiškėjo, kad salės po remonto atidaryti dar nebus įmanoma, nes nebaigta priešgaisrinės saugos ir automatinių įrenginių patikra. Redakcijos gauta informacija, penktadienį buvo planuojamas pasitarimas pas rajono merą dėl Kultūros centro salės atidarymo.

Praėjusį ketvirtadienį redakcija susisiekė su rajono meru Antanu Bezaru ir pasiteiravo apie pasitarimo laiką bei salės atidarymą.

A. Bezaras teigė, jog Kultūros centro salė per miesto šventę nebus atidaryta, nes dar yra nemažai nepatikrintų ir neatliktų darbų.

„Žinant kaip sunkiai mums sekėsi dirbti su rangovu, mes nepasirašysim darbų priėmimo aktų, kol nebus atliktos visos ekspertizės“, – sakė meras.

A. Bezaras redakciją patikino, kad jokio pasitarimo dėl Kultūros centro salės jis nekviečia.

Slaptas pasitarimas

Tačiau paaiškėjo, jog praėjusį penktadienį pasitarimas dėl salės atidarymo, kurį inicijavo rajono meras, vis dėlto vyko. Redakcija apie tai sužinojo iš Savivaldybės atsiųstos informacijos.

Pasitarime, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, atsakingi pareigūnai, šventės organizatoriai, buvo nuspręsta, kad negalima lengva ranka rizikuoti žmonių saugumu ir nepaisyti įstatymų – reikia, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai, taip, kaip reikalauja teisės aktai.

Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė pasitarime tikino, kad salės remontas yra pabaigtas, salė džiugina puikia ir šiuo metu bene moderniausia tarp visų Lietuvos kultūros centrų garso aparatūra, puikiu apšvietimu, gražiomis, kokybiškomis ir patogiomis kėdėmis. Dėl šių darbų šventė galėtų vykti. Tačiau tebevyksta priešgaisrinės saugos reikalavimus tokiose masinių renginių vietose privalomi atitikti darbai, automatikos patikra.

Pasitarime diskutuota, kodėl į šventės programą apskritai buvo įtrauktas Kultūros centro salės atidarymas, jeigu jos atidaryti dar negalima? Teigta, kad buvo gautas žodinis rangovų – UAB „Avona“ pažadas, kad salės remontas bus baigtas. Tuo pažadu ir pasikliauta. Tačiau užsitęsus priešgaisrinės saugos darbų patikrai, automatikos tikrinimui ir bandymams, vis tik nuspręsta nerizikuoti žmonių saugumu. Salės rekonstrukcijos projekto vadovas, Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys teigė, kad salės atidarymas negalimas, kol dar tebevyksta kai kurių įrenginių ekspertizė.

Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, rajono Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus vardijo, kad šventės metu vyks daugybė kitų renginių.

Pasitarime akcentuota, kad Kultūros centro pastato remontas trunka vienuoliktus metus – nuo 2008 metų ir tik pastaraisiais metais darbai suintensyvėjo ir pastatas pasikeitė neatpažįstamai tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Paskutinysis etapas – daugybę metų netvarkytos žiūrovų salės remontas buvo pradėtas 2017 metais, tačiau pritrūko nedidelio žingsnelio, kad salė būtų atidaryta 438-ojo miesto gimtadienio proga.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts