SKAITYTOJAI KREIPĖSI

Kuršėnų miesto gyventojus, gyvenančius Ventos gatvėje, neramina iki šiol teberemontuojamas šaligatvis, nes darbininkai dirba labai lėtai. Nebaigę tvarkyti šaligatvio vienoje pusėje, ėmėsi darbų kitoje gatvės pusėje.

 

Aistros socialiniuose tinkluose

Prieš rugsėjo 1-ąją socialiniuose tinkluose pasirodė vartotojos žinutę apie taip ir tebesitęsiačius šaligatvio tvarkymo darbus Ventos gatvėje.

„Būtų įdomu sužinoti, kada turėsime šaligatvį Pavenčiuose? Rugsėjo 1-oji – už kelių dienų. Iki stotelės kol nueisi, kojas gali išsisukinėti. Kaip mokiniai eis į mokyklą, į Kūrybos namus? Žinant, kokios pelkės būna per lietų Ventos gatvėje, kaip reiks pereit neišmaudytam? Dirba kada kas nori, vienas-du darbininkai“, – rašė vartotoja Edita.

Į tai socialiniuose tinkluose buvo reaguota gana piktai. Kritikos strėlės skriejo ir projekto užsakovo – rajono Savivaldybės administracijos, ir projekto rangovo link.

Žmonės tvirtino nesuprantantys, ką veikia rangovai, kad tokiomis gražiomis dienomis nedirba.

Gyventojai piktinosi

Šios savaitės pradžioje redakcija taip pat sulaukė skambučio iš Pavenčiuose gyvenančios garbaus amžiaus sulaukusios ponios Elenos (pavardė redakcijai žinoma).

Moteris guodėsi, kad išlipus stotelėje netoli Kūrybos namų, turi eiti važiuojamąja kelio dalimi, nes per išpiltą, tačiau nesutrambuotą skaldą gali kojas išsisukti.

„Gatve vaikščiojame ne tik mes, pensininkai, bet ir vaikai skubantys į Kūrybos namus ar einantys į Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, nes kitur eiti nėra kur. Kitoje gatvės pusėje šaligatvis irgi pradėtas ardyti. niekaip nesuprantame, kodėl darbininkai ėmėsi darbų kitoje gatvės pusėje nebaigę tvarkyti vienos pusės šaligatvio. Visą vasarą čia beveik niekas nedirbo. Kai kada pasirodydavo vienas ar du darbininkai. Tačiau ir jie dažniau sėdėdavo ant bortelio, negu ką nors dirbdavo. Vos keletą dienų per visą vasarą yra tekę matyti, kad dirbtų daugiau nei penki žmonės“, – savo pastebėjimais dalijosi paventiškė.

Moteris sakė, jog jeigu darbininkai dirbtų, tai balandos ant takelio ar šalia jo tikrai nebūtų užaugusios ir išvešėjusios.

Į redakciją paskambinusi Pavenčių seniūnaitijoje gyvenanti gyvenanti mama guodėsi, jog kaskart su baime laukia iš mokyklos grižtančio sūnaus.

„Mes gyvename toje gatvės pusėje, kur tvarkomas šaligatvis, todėl vaikas iš mokyklos namų eina važiuojamąja kelio dalimi, nes šaligatviu eiti neįmanoma. Visą vasarą kol buvo gražus ir sausas oras remontininkų čia ir su žiburiu galėjai ieškoti. Jei pasirodydavo, tai tik tam, kad atsisėdę parūkytų. Kada bus baigti darbai?“, – teiravosi moteris.

Vakar į redakciją paskambinusi paventiškė papasakojo, jog nebaigę tvarkyti šaligatvio vienoje gatvės darbininkai, ėmėsi darbų kitoje gatvės pusėje.

„Nejau nei rajono, nei Kuršėnų miesto valdžia nemato tokios betvarkės. Juk mes vaikus verčiame vaikščioti gatve. Kur žiūri meras ir seniūnas?“, – piktinosi moteris.

Anot jos, gal valdžia tik ir laukia kokios nors nelaimės?

Darbų eiga nepatenkinti

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis sakė, jog jie, kaip darbų užsakovai, taip lėtai atliekamais šaligatvio tvarkymo darbais yra nepatenkinti.

„Įmonės, atliekančios darbus, vadovas vis randa pasiteisinimų, kodėl darbai taip lėtai juda. Dėl visko vis kalti kiti, o ne jie patys. Statybininkai darbus atlieka labai blogai. Techninės priežiūros inspektorius, turi nemažai priekaištų dėl darbų kokybės. Vakar (kalbėta buvo trečiadienį – redakcijos pastaba) darbininkams buvo nurodyta ištaisyti broką, paliktą klojant bortelius“, – sakė vedėjo pavaduotojas.

Pasak jo, nors darbai abiejose gatvės pusėse turi būti baigti tik kitų metų kovo pradžioje, tačiau rangovai turi pasistengti, kad spėtų juos atlikti laiku.

A. Žirgulis redakciją patikino, jog darbus atliekantiems rangovams kol kas nesumokėtas nė vienas centas iš projekto įgyvendinimui numatytų beveik 300 tūkstančių eurų, iš kurių beveik 135 tūkstančiai eurų Europos Sąjungos, o apie 161 tūkstantį – rajono biudžeto lėšos.

„Atliksime laiku“

Šaligatvio renovacijos Ventos gatvėje darbus atlieka Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi Alfonso Jokūbaičio firma „Vorupė“. „Rekvizitai.lt“ oficialiai skelbiama, kad įmonėje dirba 13 apdraustų darbuotojų, o jos Kelmės filiale informacijos apie įmonės darbuotojus nėra.

„Kuršėnų krašto žinių“ pakalbintas įmonės vadovas Alfonsas Jokūbaitis sakė, jog darbų pridavimo terminas tik kitų metų kovo 7-ąją, todėl laiko dar yra.

„Vasarą darbai buvo sustoję todėl, kad užsakovas (rajono savivaldybė) ilgokai derinamas techninio projekto pataisymus, nes projektas neatitiko aplinkosauginių reikalavimų, kadangi šaligatvis ėjo arti medžių, Kad nebūtų pažeistos medžių šaknys atstumas turi būti iki 50 centimetrų“< – aiškino įmonės vadovas.

Pasak jo, projektas suderintas tik liepos 31 dieną.

A. Jokūbaitis nurodo ir dar vieną priežastį.

„Kitoje gtavės pusėje darbų negalėjome pradėti, nes ties Ventos gatvės 75A namų nebuvo iškeltas aukštos įtampos kabelis. Jį iškėlė tik šią savaitę“, – aiškino vadovas.

Redakcijai užsiminus apie taisomą broką, A. Jokubaitis pasiteiravo: „Kokį?“

Pasakius, jog pokalbio išvakarėse techninę priežiūrą atliekanti darbuotojas liepė perkloti bortelius, A. Jokubauskas ėmė aiškinti, jog dė to kalta liūtis.

„Tik paklojus cementą ir sudėjus bortelius, užėjo liūtis ir juos paplovė“, – aiškino vadovas.

„Kuršėnų krašto žinioms“ jis teigė, jog kol kas įmonė nėra užaktavusi atliktų darbų, todėl užsakovas dar nieko nėra sumokėję.

„Kol turime pinigų, darbus atliekame iš savų lėšų“, – teigė A. Jokubauskas.

Nors firmos „Vorupė“ direktorius aiškino, jog iki darbų pabaigos dar daug laiko, tačiau reikia nepamiršti, kad ruduo jau prasidėjo, nors sinoptikai stipresnį lietų prognozuoja tik kitos savaitės viduryje, tačiau ruduo jau atėjo. Firmos vadovas aiškina, jog šaligatviui išasfaltuoti reikės 2-3 dienų, tačiau pagrindas kol kas neparuoštas, o nuo lapkričio 15 iki kovo vidurio asfaltą gaminančios įmonės nedirba – žiemos sezonas.

Ar bus laiku atlikti darbai? Rajono savivaldybėje kol kas niekas tiksliai atsakyti nesiryžta.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts