SKAITYTOJAI KREIPĖSI 

Bandydama sutvarkyti senųjų Kuršėnų miesto kapinių takus miesto seniūnija ant jų papylė asfalto išfrezų. Tačiau atlikus darbus paaiškėjo, jog kapinėse supiltos asfalto išfrezos takams vargu ar tinka.

 

Gyventojai: „Vaikščioti pavojinga“

Į „Kuršėnų krašto žinių“ redakciją paskambinę kuršėniškiai pasiguodė, kad, išpylus takus asfalto išfrezomis, jais negalima vaikščioti.

„Prieš keletą mėnesių Kuršėnų miesto seniūnija ant baigiamo lietaus išplauti smėlio užpylė asfalto išfrezų. Ant takų buvo papilti didžiuliai net nesmulkinto asfalto luitai, didesni nei kiaušinis akmenys. Dabar, norint nueiti prie kapų, reikia vaikščioti takelių pakraščiais, kur dar neišpilta išfrezų, arba eiti viduriu takelio ir baimintis, kad užkliuvęs už asfalto luito nugriūsi ir susižalosi arba suplėšysi avalynę. Mums, garbaus amžiaus kuršėniškiams, tai primena pasityčiojimą ir iš mirusiųjų, ir iš gyvų jų artimųjų“, – guodėsi senjorė Marytė (pavardė redakcijai žinoma).

Į redakciją skambinę kuršėniškiai sakė, jog tokios nepagarbos mirusiems nebuvo net gūdžiais sovietmečio laikais.

„Asfaltas atvežtas net nesmulkintas ir su visais akmenimis. Nejaugi po kapines jas pylę darbininkai nematė, kokios tai išfrezos? Jei anksčiau kojos klimpdavo smėlyje, tai dabar takeliais visai negalima vaikščioti“, – piktinosi į redakciją paskambinęs Antanu prisistatęs kuršėniškis.

Pasak į redakciją paskambinusios ponios Antaninos, tvarkyti takelius senosiose kapinėse reikėjo jau senokai, tačiau tik šiemet to buvo imtasi.

„Jei seniūnija neturi aparato tokioms atliekoms smulkinti, tai reikėjo daryti kažkaip kitaip, o ne taip, kaip dabar padarė. Pabandytų pats seniūnas kelis kartus pasivaikščioti tuo takeliu nuo kapinių vidurio iki šiukšlių dėžių, kažin ką jis tuomet sakytų. Juk vaikščioti takais neįmanoma. Paskambinau į seniūniją, o ten atsiliepusi moteris ėmė priekaištauti ir sakyti, kad kiekvienam neįtiksi. Reikia tinkamai atlikti savo darbą, tuomet ir priekaištų nebus“, – tvirtino moteris.

Ir daugiau skambinusių gyventojų priekaištavo seniūnijai dėl prastai atlikto darbo.

Bandys taisyti padėtį

Su gyventojų skundais redakcija pabandė supažindinti Kuršėnų miesto seniūną Vytautą Gedmontą. Tik po atostogų į darbą grįžęs seniūnas tvirtino, jog apie padėtį žino ir bandys ją taisyti.

„Jau penktadienį arba vėliausiai pirmadienį seniūnijos darbininkai išrinks didesnius asfalto luitus ir akmenis“, – tvirtino V. Gedmontas.

Pasak jo, išpiltos asfalto išfrezos buvo sutrambuotos vibracine plokšte ir tuomet asfalto luitų ar akmenų nesimatė, nes buvo lygu.

„Matyt lietus vėl išplovė smėlio dalį, todėl ir pasirodė asfalto luitai ir akmenys“, – samprotavo seniūnas.

Aiškinsis, kas kaltas

Kuršėnų Lizdeikos seniūnaitijos seniūnaitė ir Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė tvirtino, jog tuoj po remonto gyventojai dėl asfalto išfrezų dydžio nesiskundė. Ji pritarė seniūno mintims, jog smėlio takelį galėjo paplauti lietus, todėl ir pasirodė nelygumai.

„Seniūnija neturi aparato asfalto atliekų smulkinimui, todėl ir buvo išpiltos tokios išfrezos, kokias seniūnija gavo iš kelininkų. Aišku tai – negerai, tačiau kai nėra lėšų tenka pasitenkinti ir tuo, ką gauni. Ant suspaustų išfrezų buvo galima užpilti smulkios skaldelės, gal tuomet akmenys ir didesnieji luitai nebūtų išlindę į viršų“, –  sakė ji.

Atostogaujantis rajono meras Antanas Bezaras visą situaciją įvertino keliais žodžiais: „Nesąmonė. Taip negalima daryti. Seniūnui reikėtų prisiimti atsakomybę dėl prastai atlikto darbo“.

Redakcijai jis žadėjo pats apžiūrėti kapines ir pirmadienį apie tai svarstyti vadovų pasitarime.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts