Šiupylių bibliotekoje – paroda „Medinukai“

Nuo senų laikų žmonės jautė didelę pagarbą ir prieraišumą medžiams. Tikėjimas nepaprastomis medžių galiomis ilgai gyvavo nepakitęs žmonių sąmonėje, rūpestingai perduodamas iš kartos į kartą.

Šiupylių bibliotekoje nuo gruodžio 3 dienos veikia šiupyliečio, meno mėgėjo Alfonso Naumovo medžio darbų paroda „Medinukai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Alfonsas Naumovas mokėsi, gyvena ir kuria Šiupyliuose. Tai pirmoji jo paroda Šiupyliuose, tikėkimės – ne paskutinė!

Drožyba Alfonsas užsiima nuo vaikystės, savarankiškai mokėsi kurti įvairius drožinius, paskui visą gyvenimą nesiskyrė su drožinėjimo peiliuku, nes jo tėvelis visą gyvenimą dirbo staliumi Šiupylių žemės ūkio bendrovėje. Todėl ir pamėgo tokį kruopštų ir atsakingą darbą. Pirmieji jo darbai buvo pakabukai, paveikslai ant sienų, netradiciniai inkilėliai paukščiams ir kiti suvenyrai. Meninė medžio drožyba primena senąsias Lietuvos tradicijas.

Alfonsas didžiausio pripažinimo pelnė savo drožiniais, kuriuos sukūrė savo anūkei Danielei: tai paspirtukas su bagažine dėžute – anūkės rankinukui, vėliau – jau didesnis dviratukas su guminėmis padangomis ir siuvimo mašinėlė. Pasak menininko, „pats kiečiausias medis, tai aišku ąžuolas,  paskui – uosis, beržas. Na, o tiems paveikslams, tai renkiesi pagal spalvą“.

Pastaruosius metus meistras drožia įvairius suvenyrus. Jo drožiniai labai paplito tarp draugų. Medžio darbai tapo ne tik laisvalaikio pomėgis, bet ir gyvenimo prasmė.

Nuostabią ir šiltą parodą „Medinukai“ galite aplankyti iki gruodžio 31 dienos.

Salvinija ŠEŠKAUSKIENĖ

Šiupylių  bibliotekos  bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts