„Sidabro vainikėlyje“ įvertinta ir kuršėniškė     

Kasmet, nuo 2013 metų, Kuršėnų kūrybos namų mokiniai ir jų mokytojai dalyvauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame konkurse „Sidabro vainikėlis“. Jo tikslas – skatinti mokinius domėtis tradiciniais dailiaisiais amatais, ugdyti liaudies dailės tradicijų pažinimą, atskleisti talentingiausius mokinius, suteikti galimybę parodyti visuomenei savo darbus.

Dvylika mokinių ir keturi Kūrybos namų mokytojai dalyvavo kasmetinio Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioniniame ture, kuris vyko Telšių Žemaitės teatro patalpose. Konkursui pateikti keramikos, siuvimo, medžio drožybos, papuošalų gamybos, pynimo darbai. Keramikos būrelio mokinės Kornelijos Mačanskytės (jos mokytoja Aistė Jakelaitytė) darbeliai įvertinti antros vietos diplomu. Mokiniai ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais, dovanėlėmis.

„Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams ir jų mokytojams, kurie kantriai ir nuosekliai dirba tam, kad būtų palaikomos nykstančios liaudies dailės tradicijos ir jomis remiantis kuriami šiandieniniai darbai.

Po renginio išvykos dalyviai aplankė „Alkos“ muziejų.

Už suorganizuotą išvyką mokiniai ir mokytojai dėkoja Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjai Juditai Šertvytienei, savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorei Birutei Poškienei, tradicinių amatų veiklų organizatorei Ilonai Motuzienei.

Marytė JANULIENĖ

mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts