Siautėja padegėjas  

Trečiadienio ryte pastebėtas gaisras audinių fermoje Pakštelių kaime (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija). Ugniagesiai įtaria padegimą. Policija atlieka ikiteisminį tyrimą. Tai jau antras panašus gaisras per kiek daugiau nei mėnesį.

Įtariamas padegimas

Trečiadienį, kelios minutės iki pusės septynių ryto, Bendrojo pagalbos centro telefonu buvo pranešta apie degančią audinių fermą Pakštelių kaime, kurioje yra gyvulių.

Į gaisro vietą išskubėjo keturi ugniagesių-gelbėtojų ekipažai. Po 12 minučių nuo pranešimo gavimo atvykus pirmam ugniagesių ekipažui, trijose iš septynių 195 kvadratinių metrų ploto medinėse fermose, po gyvūnų narvais, degė šiaudai. Per 15 minučių ugniagesiai lokalizavo gaisro židinius, o dar po 10-ies minučių gaisras buvo užgesintas.

Gaisro metu, sudegė šiaudai, apdegė ir aprūko mediniai gyvūnų narvų rėmai, gyvūnai nenukentėjo.

Užgesinus gaisrą, po narvais buvo rasti atskiri gaisro židiniai, todėl ugniagesiai įtaria padegimą. Įtarimus aiškinasi apskrities policijos pareigūnai.

Sudegė ferma

Tai jau antras panašus gaisras Kuršėnų krašte per mėnesį.

Spalio 4-osios rytą Raudėnų kaime ugnis suniokojo ūkininkės gyvulių fermą. Liepsnose apdegė arba dūmuose užduso per 30 tvarte laikytų telyčių ir veršiukų. Pavyko išsigelbėti tik vienam veršiukui, kuris tarp liepsnų rado išėjimą iš pastato.

Bendrajam pagalbos centrui apie Raudėnų kaime degančią fermą, kuriame laikomi gyvuliai, telefonu pranešta penkios minutės po penkių ryto.

Atvykus ugniagesių ekipažams pastato vidus degė atvira liepsna, šiferio stogas ir medinė perdanga buvo sukritę į vidų.

Visi gyvuliai, išskyrus vieną veršelį, kuriam pavyko išbėgti iš liepsnojančio pastato, sudegė arba užduso dūmuose. Liepsnos pasiglemžė ir 120 rulonų šieno bei 80 rulonų šiaudų.

Ugnis taip pat sunaikino traktorių “Mitsubishi Mini” ir krautuvą”Manitou“, vandens pompą, pieno šaldytuvą, melžimo įrangą, plovimo sistemą, du elektrinius vandens šildytuvus (50 ir 100 litrų talpos), vakuumo bei pieno siurblius, duaro indą su skystu azotu, vaistus bei chemines priemones, skirtas melžimo įrangai plauti, sutirpo pastato elektros instaliacija.

Laimei, melžiamas karves pavyko išgelbėti nuo pražūties, nes jos tą naktį, kai kilo gaisras, nebuvo suvarytos į tvartą.

Tąkart įvykio vietą apžiūrėję pareigūnai įtarė, kad pastatas buvo padegtas. Dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts