Šiaulių tyrėjai demaskavo slaugytojos iš Kuršėnų  suppergalias

Šiaulių apylinkės teismo sprendimu buvo padėtas taškas beveik du metus besitęsusiam ikiteisminiam tyrimui dėl dokumentų klastojimo, kuriuo įtariama 62 metų ambulatorines slaugos paslaugas teikusi slaugytoja. Ji atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, nes buvo pateiktas  asmens, kuris vertas teismo pasitikėjimo, prašymas perduoti kaltininkę jo atsakomybei pagal laidavimą. Nusikalstamai veikai šiaulietę inspiravo noras  pasiimti   atlygį už nepadarytą darbą. 

Praėjusių metų sausį vienas Šiaulių rajono gyventojas netikėtai sužinojo apie jo tėvui suteikiamą medicinos pagalbą namuose. Prisijungęs prie e.sveikatos portalo, vyras išvydo, kad  sausį tėvą net 7 kartus aplankė Šiaulių rajone, Kuršėnuose, įsikūrusios ir slaugos paslaugas namuose teikiančios įmonės  slaugytoja. Medicininiuose dokumentuose buvo parašyta, kad ligonis buvo kalbintas, nors realiai jis jau daug metų nekalbėjo, kad ant kūno pragulų nėra, nors iš tiesų jos buvo.

Apstulbintas tokių įrašų sūnus kreipėsi į teisėsaugą. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovavo Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras.  

Apklausus liudytojus, nustatyta, kad jokia minėtos įmonės slaugytoja pas ligonį nesilankė ir paslaugų jam neteikė. Pareigūnai nutarė praplėsti tyrimą ir patikrinti, ar slaugytoja tinkamai atliko savo darbą su kitais pacientais. Buvo apklausti dar 27 jos pacientai ir juos globojantys asmenys. Paaiškėjo, kad slaugytoja per trumpą laiką apžiūri gan didelį kiekį pacientų, nors jie gyvena toli vienas nuo kito. Analizuojant atstumus tarp prižiūrimų asmenų ir laiką, per kurį galima nuvykti iš vieno pas kitą, buvo iškeltos  dvi versijos: arba slaugytoja yra supperherojė, sugebanti išvystyti animacinio filmo herojaus Žaibo Makvyno greitį, arba e.sveikatos portale pateikti duomenys yra  suklastoti. Pasitvirtino antroji versija, nes realiai per tokį trumpą laiką, koks buvo užfiksuotas įrašuose,  neįmanoma nei nuvykti pas pacientus, nei suteikti jiems  paslaugų. Taigi konstatuota, kad e.sveikatos portale pateikti duomenys yra suklastoti ir slaugytojai  pareikštas įtarimas dėl duomenų apie 27 pacientų priežiūrą klastojimo. Dėl  to į slaugos paslaugas teikiančios  įmonės, kurioje dirbo slaugytoja, sąskaitą iš Teritorinės ligonių kasos įplaukė  3 182 eurai.                                

Tyrimą buvo nutarta dar labiau išplėsti ir patikrinti, kaip ambulatorinė slauga buvo teikta per visus 2021 metus. Jis buvo didelės apimties (apie 10 tomų) ir reikalavo kruopštaus darbo, analizuojant bei vertinant gautus duomenis iš sveikatos priežiūros sistemų. Tačiau jį  apsunkino tai, kad beveik visi asmenys, kurių duomenys e.sveikatos portale  galimai suklastoti, buvo senyvo amžiaus ir  sunkūs ligoniai, negalintys ne tik savimi pasirūpinti, bet ir duoti detalių parodymų. Be to, dauguma pacientų jau buvo mirę, o jų artimieji apie slaugytojos apsilankymų skaičių negalėjo suteikti tikslios informacijos, nes buvo praėję daug laiko. Todėl surinkti pakankamai įrodymų dėl didesnio epizodų  skaičiaus nepavyko, nors darbo ir pastangų buvo daug įdėta.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts