Šiaulių apskrities gyventojai pradeda deklaruoti turtą ir pajamas

Šiemet gyventojams palankus laikas prisiminti ir praeityje pamirštus mokesčius – pateikus ar patikslinus senas ankstesnių metų deklaracijas, už pradelstą mokėti laiką delspinigių sumokėti nereikės.

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS – deklaravimas.vmi.lt) 1,9 mln. gyventojų Valstybinė mokesčių inspekcija suformavo metines pajamų deklaracijas. Tarp jų – ir beveik 180 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų preliminariųjų deklaracijų. 1,4 mln. pajamų deklaracijos – užpildytos, tad jas sistemoje tereiks peržiūrėti ir patvirtinti. Deklaracijas, kaip ir kasmet, gyventojai turi pateikti iki gegužės 2 d.

Praėjusiais metais 319 tūkst. šalies gyventojų deklaravo 135,9 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio. 69 tūkstančiams Šiaulių apskrities gyventojų VMI grąžino 10,5 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokos. Pernai apskrities paramos gavėjams beveik 56 tūkst. gyventojų skyrė per 1,1 mln. eurų, iš jų 68 tūkst. eurų – politinėms partijoms.

Šiaulių AVMI primena, jog pajamų deklaracijas turi pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.), ir, be abejo, visi norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

„Šiųmetis pajamų deklaravimas toks pat kaip ir praėjusiais metais, deklaracijos forma ir deklaracijų teikimo tvarka nesikeitė, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Kublickienė. – Daliai gyventojų deklaruoti bus paprasčiau, t. y. tėvams už auginamus vaikus papildomai skaičiuoti metinio papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (PNPD) nereikės. Kadangi nuo 2018-ųjų nėra taikomas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis.“

Iki šių metų liepos 1 d. gyventojai gali pasinaudoti vienintele galimybe deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tai reiškia, jog jei gyventojas pateikia ar patikslina ankstesnių metų deklaraciją (už 2017 metus arba ankstesnius) bei deklaruoja papildomas pajamas, delspinigių už pradelstą laiką VMI jiems neskaičiuoja.

„Pirmą ir vienintelį kartą suteikiama galimybė, kuria norint pasinaudoti, reikia pateikti arba patikslinti ankstesnes deklaracijas“, – sako V. Kublickienė, primindama, jog ši nuostata galioja tais atvejais, kai mokesčiai turėjo būti deklaruoti ir sumokėti ne vėliau kaip iki 2018 pabaigos.

Naujovė. VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad nuo šių metų, šalia įprastų dviejų procentų pajamų mokesčio skyrimo paramos gavėjams ir vieno procento skyrimo politinėms partijoms, jau bus galima skirti papildomą 1 procentą ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams. Šie, 2019-ieji, metai, planuojama, yra paskutiniai, kai skirti dalį GPM paramai galima pildant popierinius prašymus, mat nuo 2020-ųjų tokie prašymai bus priimami tik elektroniniu būdu. Šiaulių apskrityje 2018 m. tokius prašymus e. būdu pateikė 60,4 proc. gyventojų.

Šiaulių AVMI dėkoja gyventojams, praėjusiais metais privalėjusiems ir deklaracijas pateikusiems laiku. Savo pareigas laiku vykdantys Šiaulių apskrities gyventojai (84 proc.) taupo biudžeto lėšas, kasmet skiriamas siųsti priminimus bei kitoms administracinėms procedūroms. Įvertinusi dalies gyventojų poreikį kasmet deklaraciją pateikti atvykus į Mokesčių inspekcijos padalinius, VMI laikysis taisyklės, jog deklaravimo laikotarpiu visuose Šiaulių AVMI padaliniuose konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Šiaulių AVMI primena, kad aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus savarankiškai galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

 

 

     

Total
0
Dalinasi
Related Posts