Šiaulių apskrities brangaus nekilnojamojo turto savininkai turi suskubti

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, kad gyventojai,  kuriems nuosavybės teise priklauso nekilnojamasis turtas, savo verte viršijantis 220 tūkst. eurų,  privalo iki šių metų gruodžio 17 dienos pateikti nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją už 2018 m. ir šį mokestį sumokėti.

„Jeigu brangaus turto savininkų šiemet yra tiek pat kiek ir pernai, apie pusšimtis, tuomet Šiaulių apskrities gyventojams reiktų labai suskubti. Kol kas tik 12 gyventojų pateikė deklaracijas bei atsiskaitė su valstybe, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, paaiškindama, kad šiemet pasikeitusi* brangaus nekilnojamojo turto deklaravimo, mokesčio apskaičiavimo tvarka gali pakoreguoti ir šio mokesčio mokėtojų aibę. – Tai privalantys padaryti gyventojai, bet deklaracijų nepateikę ir nesumokėję priklausančio mokesčio laiku, vis tiek turės atsiskaityti, o už kiekvieną pradelstą dieną teks mokėti 0,03 procento delspinigių.“

Remiantis VMI duomenimis, iš 3,5 tūkst. mokesčių mokėtojų, privalančių pateikti nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją už 2018 m., jas jau pateikė 1,3 tūkst. šalies gyventojų. Už 2017 m. šią deklaraciją pateikė apie 3,7 tūkst. šalies gyventojų, tarp kurių buvo ir 52 Šiaulių apskrities gyventojai, sumokėję beveik 16 tūkst. eurų (šalyje sumokėta 1,3 mln. eurų) nekilnojamojo turto mokesčio.

Šiaulių AVMI primena, kad visą reikiamą informaciją apie nekilnojamojo turto mokestį galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Išsamias konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai. Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

 

* Nuo šių metų deklaracija teikiama tik e. būdu per VMI e. deklaravimo sistemą (http://deklaravimas.vmi.lt), pasirinkus formą KIT715. Taip pat pasikeitusi nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio skaičiavimo tvarka. Kai gyventojui priklausančio turto vertė didesnė už:

– neapmokestinamąjį dydį (220 tūkst. eurų), tačiau neviršija 300 tūkst. eurų, taikomas 0,5 procento mokesčio tarifas;

– 300 tūkst. eurų, tačiau neviršija 500 tūkst. eurų, taikomas 1 procento mokesčio tarifas;

– 500 tūkst. eurų ir daugiau, taikomas 2 procentų mokesčio tarifas.

Žinotina, kad naujoji nekilnojamojo turto deklaravimo tvarka aktuali ir tėvams,  auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų arba vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Anksčiau taikyta 30 proc. lengvata šeimai, o nuo 2018 m. neapmokestinamasis dydis ― 286 tūkst. eurų taikomas asmeniui.  Atitinkamai pakeista ir mokesčio apskaičiavimo tvarka. Jei tokių asmenų turimo nekilnojamojo turto vertė viršija:

– neapmokestinamąjį dydį (286 tūkst. eurų), tačiau neviršija 390 tūkst. eurų, taikomas 0,5 procento mokesčio tarifas;

– 390 tūkst. eurų, tačiau neviršija 650 tūkst. eurų, taikomas 1 procento mokesčio tarifas;

– 650 tūkst. eurų, taikomas 2 procentų mokesčio tarifas.

VMI primena, jog nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinami tokie gyventojams nuosavybės teise priklausantys ar jų įsigyjami gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai (patalpos), žuvininkystės statiniai ir inžineriniai statiniai (arba tokio turto dalys), esantys Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurie nėra priskirti neapmokestinamajam nekilnojamam turtui. Nuo šiol prie neapmokestinamo nekilnojamojo turto nėra priskiriamos kulto apeigų reikmenų gamybai ir laidojimo paslaugų teikimui naudojamos patalpos ― jos bus apmokestinamos bendrąja tvarka.

Papildoma informacija apie nekilnojamojo turto mokesčio už 2017 m. mokėtojus:

Šiaulių apskrities savivaldybės 2017 m.
Gyventojų skaičius Suma, €
Šiaulių m. 32 9 452
Akmenės r. sav. 3 268
Joniškio r. sav. 4 2 341
Kelmės r. sav. 1 77
Pakruojo r. sav. 2 372
Radviliškio r. sav. 3 2 591
Šiaulių r. sav. 7 629
Iš viso 52 15730

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts