Šiaulių aplinkosaugininkų laimėjimas: įmonei, neteisėtai grobsčiusiai žemės gelmių išteklius, išsisukti nepavyko

Teismas pripažino įmonę UAB „Patrauka“ neteisėtai vykdžiusią gamtos išteklių gavybą ir taip baigė pusantrų metų trukusį tyrimą dėl gamtos išteklių grobstymo Šiaulių mieste. Tyrimą atliko Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Šiaulių apskrities kriminalinės policijos pareigūnais. Dviem atsakingiems įmonės asmenims viso buvo skirta 1300 eurų bauda. Įmonei skirta ekonominė sankcija – 32 000 eurų.

Atliekant tyrimą dėl neteisėtos gamtos išteklių gavybos, nustatyta, kad 2019 m. rugsėjį UAB „Patrauka“  Šiaulių mieste, neturėdama Lietuvos geologijos tarnybos leidimo naudoti žemės gelmių išteklius ir ertmes, žemės sklype vykdė gamtos išteklių gavybą. Aplinkosaugininkai išaiškino, kad neteisėtai buvo išgauta 2 926 m3 žvyrinio smėlio.

„Vadovaujantis Žemių gelmių įstatymu, valstybinių žemės gelmių išteklių gavyba gali būti vykdoma tik įstatymų nustatyta tvarka, juos ištyrus, aprobavus, įvertinus jų gavybos poveikį aplinkai bei turint Lietuvos geologijos tarnybos išduotą leidimą žemės gelmių išteklių ir ertmių naudojimui. Įmonė šio leidimo neturėjo ir vidury miesto iškasę karjerą, neteisėtai iš valstybės savinosi gamtos išteklius. Be to neteisėtai vykdė veiklą“, – teigia Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Tadas Joniškis.

Aplinkosaugininko teigimu, įmonei ir atsakingiems asmenims teks sumokėti administracines nuobaudas, ekonomines sankcijas ir mokestį už išgautus valstybinius gamtos išteklius. „Tikimės, kad teismo sprendimas pamokys įmonę daugiau nenusižengti teisės aktų reikalavimams“, – sako T. Joniškis.

Dviem atsakingiems įmonės asmenims buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai už gamtos išteklių gavybą Šiauliuose be leidimo. Vieno iš asmenų bylos medžiaga pagal administracinių nusižengimų kodekso 235 straipsnio 4 dalį buvo perduota Šiaulių apylinkės teismui, kuris jam skyrė 1000 eurų baudą. Kitam atsakingam asmeniui 300 eurų baudą skyrė aplinkosaugininkai.

Juridiniam asmeniui UAB „Patrauka“ surašytas juridinio asmens aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo protokolas. Teisės aktai reglamentuoja, kad neteisėtas nemetalinių naudingųjų iškasenų ir (arba) grunto naudojimas ir (arba) gavyba, kai neteisėtai naudota ir (arba) išgauta 1 000 kubinių metrų ir daugiau nemetalinių naudingųjų iškasenų ir (arba) grunto užtraukia baudą nuo 17 000 iki 40 000 eurų. Įmonei skirta ekonominė sankcija – 32 000 eurų.

Taip pat bylos medžiaga perduota AAD Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamentui dėl mokesčio apskaičiavimo už išgautus valstybinius gamtos išteklius.

ADD informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts