Sezonas baigėsi, prasidėjo atkrintamosios varžybos

Baigėsi Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos (ŠRVMKL) 2017-2018 metų reguliarusis sezonas. Jau šią savaitę prasidėjo atkrintamosios varžybos.

Sunkios lyderių pergalės

Sužaistos 14-ojo turo rungtynės paskelbė apie jubiliejinio – 10-ojo – Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos reguliariojo sezono pabaigą.

Daugėlių „Flamingas“ susitiko su Kužių „Kužiais“. Tris kėlinius Daugėlių komanda dar bandė kibti „Kužiams“ į atlapus ir privertė Kužių krepšininkus pasinervinti. Pirmasis kėlinukas baigėsi kužiškių pergale 15:10, o antrajame jie nugalėjo vos 25:19. Tad į ilgąją pertrauką „Kužių“ komanda išėjo turėdama vos 11 taškų pranašumą (40:29). Po pertraukos Fortūna ir visai atsuko kužiškiams nugarą, nes trečiąjį kėlinuką jie pralaimėjo 23:22 ir pranašumas sumažėjo iki dešimties taškų. Tai kužiškiams buvo tarsi šaltas dušas. Ketvirtajame kėlinuke „Kužių“ komanda susiėmė – žaidė daug geriau ir jį laimėjo 38:32. „Kužiai“ rezultatu 100:86 įveikė Daugėlių „Flamingą“.

„Kužių“ komandoje Linas Valackis pelnė 44 taškus, o Pranciškus Ručinskas  prie sunkios pergalės prisidėjo 19 taškų.

Kitose rungtynėse Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ rimtai pasipriešino Kuršėnų „Kristalo-SM Fenikso“ komandai. Pirmąjį kėlinuką „Kuršėnų senukai pralaimėjo vos keturių taškų skirtumu (18:22), o antrąjį – 14:17. į ilgąją pertrauką komandos išėjo „Kristalui-SM Feniksui“ pirmaujant 39:32. Septynių taškų kraitį „Kristalas-SM Feniksas“ „ištaškė“ jau trečiąjį kėlinuką, kai „Senukai“ „Kristalo“ krepšininkus įveikė 17:11. Tai privertė „Kristalą“ suimti save į rankas ir, norint pralaimėjimų kraitį išsaugoti „sausą“, kovoti. Tad ketvirtą kėlinuką „Kristalas“ laimėjo 19:11. Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ pralaimėjo rungtynes Kuršėnų „Kristalo-SM Fenikso“ komandai 60:69.

„Kuršėnų senukų“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo nei 21 Karolio Grigaliaus, nei 18 Arno Liulio pelnytų taškų.

Nugalėtojams  daugiausia taškų pelnė Arijus Auškalnis (18) ir Erlandas Ševčiukas (16).

Nė vienos pergalės neiškovojusi Kuršėnų „Fortūna“ patyrė dar vieną techninį pralaimėjimą (0:20), nes nepasirodė paskutinėse rungtynėse prieš Gruzdžius.

Turnyrinė lentelė

Reguliariojo sezono nugalėtojas Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ surinko 24 taškus ir nepralaimėjo nė vienerių rungtynių,.

„Kužių“ pergalė ir Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ pralaimėjimas 14-ame ture lėmė, kad „Kužių“ krepšininkai iškovojo antrąją vietą. Jų sąskaitoje 21 taškas.

Trečioje vietoje su 20 taškų liko Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“.

Gruzdžių „Gruzdžiai“, turintys savo sąskaitoje 19 taškų, liko ketvirti.

Penktąją vietą užėmė Daugėlių „Flamingas“, kurio sąskaitoje 16 taškų.

Kuršėnų „Be talento“ komanda su 13 taškų – šeštoje vietoje.

Turnyrinės lentelės autsaideris nė vienerių rungtynių nelaimėjusi Kuršėnų „Fortuna“, kuri turi devynis taškus, sezoną jau pabaigė.

Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ ir Kužių „Kužiai“ savo varžovų lauks pusfinaliuose, o Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“, Gruzdžių „Gruzdžiai“, Daugėlių „Flamingas“ ir Kuršėnų „Be talento“ komandos dėl susitikimų pusfinaliuose kovos atkrintamosiose varžybose.

Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ susitiks su „Flamingo“-„Gruzdžių“ poros nugalėtoju. Kužių „Kužiai“ lauks dviejų Kuršėnų miesto komandų – SK „Kuršėnų senukų“ ir „Be talento“ – derbio nugalėtojų.

Geriausių žaidėjų trejetukas

Geriausiu reguliariojo sezono krepšininku tapo Kuršėnų „Kristalo-SM Fenikso“ komandos žaidėjas Gintaras Kukanauskas, nuo sezono pradžios įmetęs 325 taškus arba vidutiniškai po 27,1 taško per rungtynes.

Antroje vietoje „įsitaisė“ Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ žaidėjas Arnas Liulys, pelnęs 283 taškus arba vidutiniškai po 23,6 taško per rungtynes.

Trečioje vietoje „Kužių“ komandos žaidėjas Pranciškus Ručinskas, pelnęs  204 taškus arba po 17 taškų per rungtynes.

Trumpai apie atkrintamąsias

Šią savaitę jau sužaistos pirmosios atkrintamosios varžybos. Pirmieji į aikštelę išbėgo Daugėlių „Flamingo“ ir Gruzdžių „Gruzdžių“ krepšininkai. Pergalę rezultatu 83:67 šventė „Gruzdžių“ komanda.

Kitose rungtynėse turėjo susitikti Kuršėnų „Be talento“ ir Kuršėnų SK „Kuršėnų senukų“ krepšininkai. Tačiau trečiadienio ryte Kuršėnų „Be talento“ komanda informavo Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos organizatorius, jog nepavyksta surinkti komandos, todėl jie atkrintamosiose varžybose balandžio 4 ir 11 nežais. Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ komanda pateko į pusfinalio varžybas ir balandžio 19 dieną susitiks su reguliariojo sezono antrosios vietos laimėtoja „Kužių“ komanda.