Septyniolikta koronaviruso auka – žinomas imtynių treneris

Prieš pat Velykas, ketvirtadienį, apie 8 valandą vakaro, Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo, užgeso Gruzdžių miestelio gyventojo, imtynių trenerio Valdo Jasočio gyvybė. 61-erių metų vyriškį pasiglemžė klastinga liga. Nuo Šeduvos kilusiam žinomam treneriui po mirties diagnozuotas koronavirusas.

Mirė treneris

Graikų-romėnų imtynių treneris Valdas Jasotis visada surasdavo perliukų ir išleisdavo juos į gyvenimą. Toje nedėkingoje aplinkoje, kupinoje pagundų, Valdas rasdavo priėjimą prie mažų širdučių. Atsakymas, kodėl vaikai grūsdavosi ant kilimo nedidukėje teritorijoje, paprastas – treneris. Jis turėjo charizmos. V. Jasotis išugdė ne vieną Lietuvos rinktinės narį bei kandidatą į nacionalinę komandą. Prieš dešimt metų daug vilčių teikė Eividas Sėkus, Europos jaunimo čempionate iškovojęs penktąją vietą, taip pat ne kartą medaliais tarptautinėse varžybose džiugino Remigijus Guntis.

V. Jasotis penkis kartus ir pats lipo ant šalies čempionatų nugalėtojų pakylos. Triskart jis buvo per žingsnį nuo aukso.

Užuojautą artimiesiems sunkią valandą išreiškė Kuršėnų sporto mokyklos bendruomenė, kurioje ne vienerius metus dirbo V. Jasotis.

„Du dešimtmečius dirbo Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokykloje. Darbo vieta buvo Gruzdžių gimnazija. Valdas buvo žinomas ne tik rajone. Mokytojas ir treneris jaunystėje pats aktyviai sportavo, pasiekė aukštų rezultatų. Jo paruošti imtynininkai yra tarptautinių varžybų dalyviai ir nugalėtojai. Treneris daug metų teisėjavo respublikinėse ir tarptautinėse varžybose. Ruošė ne tik sportininkus, trenerius ir teisėjus. Sporto mokykla gedi balandžio 9 dieną mirusio kolegos“, – rašoma Kuršėnų sporto mokyklos tinklalapyje.

Antra mirtis ligoninėje

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika penktadienį žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje akcentavo, kad rizikos grupei priklausantis 61 metų pacientas ketvirtadienį per pietus buvo atvežtas į gydymo įstaigą ir gydytas, laikantis visų saugos priemonių.

„Nedidelio Gruzdžių miestelio gyventojas apie 30 metų nesilankė pas medikus. Vyras mažai vaikščiojo, sūnus jam atveždavo maistą“, – sakė ligoninės direktorius.

Ketvirtadienį sūnus paskambino tėvui, bet šis neatsiliepė. Nuvažiavęs pas jį, sūnus rado sujauktus namus, o su tėvu buvo sudėtinga bendrauti. Vyriškis blogai jautėsi. Buvo iškviesti Greitosios medicinos pagalbos medikai ir vyras atvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Pasak ligoninės direktoriaus, su šiuo ligoniu elgtasi pagal visus ligoninės algoritmus.

Pacientui buvo 37,2 laipsnio temperatūros. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas pacientą atvežė  į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką, kuri skirta COVID-19 ligonių skubiai pagalbai teikti, diferencinei diagnostikai ir gydymui. Pacientui buvo atlikti reikalingi tyrimai: rentgenograma, kuria diagnozuotas plaučių uždegimas. Atlikus kardiogramą nustatyti nežymūs širdies veiklos sutrikimai. Kontaktuoti su pacientu buvo labai sudėtinga, tad nuspręsta atlikti galvos kompiuterinę tomografiją. „Tam pacientas, aprengtas visomis apsaugos priemonėmis, iš šios klinikos nuvežtas į švarų Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių, per medikų iki šiol vadinamą Ebolos palatą, įkurtą siaučiant šiam virusui, nuvežtas į kompiuterinę tomografiją. Jam atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas.

Grįžus po tyrimo pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis. Iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat dirbo su visomis apsaugos priemonėmis, tačiau reanimacinė pagalba buvo neefektyvi – aštuntą valandą vakaro pacientas mirė“, – sakė R. Mažeika.

Teigiamas tepinėlio tyrimas

Nors pacientas gyveno vienas, bendravo tik su sūnumi, gyveno mažame miestelyje, medikai nusprendė ištirti jį ir dėl COVID-18 infekcijos. Tepinėlio tyrimas gautas penktadienio ryte ir jis  buvo teigiamas. Todėl fiksuojama, kad paciento mirtis – COVID-19 infekcijos padarinys.

„Labai įdomus ir keistas atvejis, kadangi mažas miestelis, buvimas namie, o iš kur virusas, tiesiog yra neaišku. Tai čia labai svarbus epidemiologinės situacijos surinkimas, kontaktų suradimas“, – tvirtino direktorius.

Su tėvu turėjęs kontaktą sūnus tiriamas dėl galimo užkrato.

Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė žiniasklaidai teigė, jog daugiabučio, kuriame gyveno treneris, gyventojai, tarp kurių yra nemažai vyresnio amžiaus žmonių, patenkančių į rizikos grupę, turės izoliuotis 14 dienų laikotarpiui.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Redakcijos archyvo nuotr.

Vilniaus imtynių klubo archyvo nuotr.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts