Sausas maistas šunims: ar tai – geriausias pasirinkimas?

Rinkdami ėdalą augintiniams atsižvelgiame ne tik į jo poreikius, bet ir į savo, kaip šeimininkų, situaciją. Kylant visų prekių kainoms, sausas maistas šunims yra prieinamiausias pasirinkimas. Ką reikia apie šį tipą žinoti ir ar tikrai tai pats tinkamiausias maistas?

Esmė slypi maistingume

Nesvarbu, kokią rūšį traktuojame, kaip pačią geriausią, jos nauda slypi ne pačiame tipe, bet tiesiog sudėtyje. Tiek sausas, tiek šlapias maistas gali būti nekokybiškas ir nepilnavertiškas. Čia svarbiausia yra skaityti sudėtis. Tikra tiesa, kad sausame ėdale dažnai yra daugiau grūdinės kilmės ingredientų, kurie, sakoma, jog nėra tokie naudingi šunims. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad maistas be grūdų yra visokeriopai geresnis. Rekomenduojama ieškoti tokių sudėčių maisto, kurių pirminis ir pagrindinis ingredientas yra baltyminės kilmės. Tai gali būti mėsa ar žuvis, kuri patinka tiek katėms, tiek šunims. Pasidomėkite prekiniais ženklais, jų filosofija ir kitų šunų augintojų atsiliepimais. Šioje nuorodoje rasite sauso maisto šunims pasirinkimų, kurie nenuvils ir bus kokybiški, be to, džiugins prieinama kaina: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/sausas-maistas-

Ar sausas maistas reiškia dehidrataciją?

Dažnai žmonės prisiskaito nuomonių, kad sausas ėdalas yra ypač blogas pasirinkimas, kadangi šuo negauna pakankamai vandens. Tame yra dalis tiesos, tačiau kaltės nereikėtų suversti maisto pasirinkimui. Gudrus žingsnis yra maišyti sausą maistą su vandeniu tam, kad šis gyvūnui taptų patrauklesnis ir, jog būtų suvartojama pakankamai skysčių dienos metu. Nesvarbu, ar šuo ėda sausą maistą, ar konservus, dehidratacija dažniau tampa didesnių problemų pasekme. Šunys, kaip ir kiti gyvūnai, gali perkaisti, prarasti bendrą apetitą dėl įvairių ligų, taip pasiekdami dehidrataciją. Todėl teigti, jog sausas maistas yra tiesioginis veiksnys yra ganėtinai pritemptas teiginys. Vertėtų stebėti, ar gyvūnas kartais nepraleidžia daug laiko judėdamas kaitrioje saulėje, ar ant jo kūno nėra bendų negalavimų požymių.

Sausas maistas nereprezentuoja nehigieniškumo

Šunų šeimininkai vis dažniau susiduria su šiuo mitu, jog sausas maistas yra be galo nešvarus ir netinkamas pasirinkimas. Iš tiesų, problema slypi ne pačiame ėdalo tipe, bet kitų veiksnių atsiradime, su kuriais neretai yra susijęs pats žmogus. Sausas maistas tiesiog yra sutvertas ilgesniam galiojimo laikui, jo pakuotės būna daug masyvesnės ir jų užtenka net keliems mėnesiams. Šlapias maistas, kita vertus, suvalgomas per vieną ar du kartus, todėl atrodo, kad tai ypač higieniškas tipas. Esmė slypi tame, kaip sausas maistas yra laikomas. Jei jo įpakavimas yra paliktas atvirai, nėra sandariai įmontuotas į spintelę, logiška, kad nešvarumai gali pradėti kauptis šuns maiste. Kita problema – maisto laikymas gyvūno valgymo inde. Sausą maistą, kaip ir bet kokį kitokį, reikia keisti kasdien, nelaukti, kada gyvūnas pasiryš jį suvalgyti. Net ir indai, kuriuos naudojame maisto tiekimui turi įtakos. Rinkitės nerūdijančio plieno pasirinkimus ir juos pirkite pas mus, sau užsitikrindami greitą pristatymą ir kokybiškas prekes. Šis variantas ypač puikus šunų augintojams, kadangi sausą maistą galima lengvai iškratyti, o indą išplauti.

Total
0
Dalinasi