Šauktinis teisme pripažino savo kaltę

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Šiaulių rajono gyventojas, 26 m. V. M., kaltinamas nevykdęs vado įsakymų kariuomenėje. Kaltinamasis per teismo posėdį prisipažino visiškai kaltu ir prašė teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Davė parodymus

Teismo posėdyje prokuroras paskelbė kaltinamąjį aktą, teismas apklausė kaltinamąjį V. M, kuris davė išsamius parodymus dėl pareikštų kaltinimų. Kaltinamasis sakė, kad savo noru nėjęs į kariuomenę. Anot buvusio šauktinio, jau antrą dieną batalione jis pareiškęs, kad nebenorintis tarnauti. Kaltinamasis tvirtino, jog labai nenorėjo tarnauti, dėl to ir maištavęs. Vyras sakė, kad turėjęs varžytis su jaunesniais, jautėsi šiek tiek silpnesnis, todėl nenorėjo tarnauti. Anot kaltinamojo, prieš priimant priesaiką jau buvo nusprendęs daryti viską, kad būtų netinkamas tarnauti, kad išmestų iš kariuomenės.

Teismas nusprendė bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Kaltinamasis prašė teismo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau nepateikė duomenų apie laiduotoją. Todėl kitame posėdyje, kuris numatytas liepos 8 dieną, teismas planuoja apklausti laiduotoją.

Kaltinamas dėl kelių veikų

Buvęs šauktinis V. M. kaltinamas dėl keturių nusikalstamų veikų. V. M. nuo 2019 m. rugpjūčio pabaigos buvo paskirtas atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Radviliškyje. V. M., būdamas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariu, kaltinamas nevykdęs bataliono vado įsakymo dėl priesaikos priėmimo. Šauktinių priesaika buvo numatyta tų pačių metų rugsėjo pradžioje, tačiau šauktinis atsisakė prisiekti Lietuvos Respublikai. Be to, vyras kaltinamas be pateisinamų priežasčių atsisakęs dalyvauti bazinio kario kurso užsiėmimuose – pratybose, nesilaikęs dienotvarkės reikalavimų – nedalyvavęs pratybose ir saviruošos užsiėmimuose, be pateisinamų priežasčių gulėjęs lovoje. Be to, jis kaltinamas tyčia nuo 2019 m. spalio 7 d. atsisakęs dėvėti Lietuvos kariuomenės uniformą.

Nijolė DAMULĖ

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Redakcijos archyvo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts