Sankryža – žudikė pareikalavo antros aukos

Spalio 22 d. rytą iš darbo į namus vykęs 23-ejų metų ugniagesys gelbėtojas Kristupas Jankauskas Kuršėnuose, Ventos gatvėje, kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusį žmogų. Nepaisant nedidelio
greičio, pėsčiojo gyvybė užgeso ligoninėje.
Gerai darbe vertintam pareigūnui gresia netekti darbo.

Mėgino gelbėti pats

Policijos duomenimis, spalio 22 d. 7.44 val. Kuršėnuose, Ventos g., Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas, vairuodamas automobilį „VW Passat“, kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusį 47-erių metų pėsčiąjį. Nukentėjusysis Respublikinės Šiaulių
ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje dėl patirtų traumų mirė nepraėjus nuo įvykio nei 2 valandoms – apie 9 val. 30 min.

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis teigia, kad ugniagesys gelbėtojas Kristupas Jankauskas tuo metu vyko iš darbo į namus. „Važiavo 45 kilometrų per valandą greičiu, neviršijo greičio, kai prieš jį visiškai netikėtai iššoko pėsčiasis, trenkėsi į stiklą. Pareigūnas iškart puolė žmogų gelbėti, gaivinti”, – sakė K. Bautronis. Jo
teigimu, ugniagesys visada buvo pavyzdingas pareigūnas, jo tiesioginis darbas – gesinti gaisrus. Kitądien po įvykio Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas pasirūpino, kad ugniagesiui būtų suteikta psichologinė pagalba. „Su juo dirba kapelionas”, – teigė K. Bautronis. Jo žiniomis, vaikinas jaučiasi labai palaužtas. Kada ugniagesys grįš į darbą, tiksliai nežinoma.

Gresia prarasti darbą

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Alkoholio matuoklis parodė, kad eismo įvykio metu gelbėtojas buvo visiškai blaivus. Ugniagesio viršininkas policijos pranešimo apie šį įvykį trečiadienio popietę dar nebuvo gavęs. Jei teismas nuspręstų, kad avarija įvyko dėl ugniagesio kaltės, jam grėstų ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir pašalinimas iš Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.

Šiaulių rajono mero ir Kuršėnų miesto seniūno komentaras

Kuršėniškiai sunerimę – sankryža, gyventojų jau praminta žudike, pareikalavo antros aukos – daugiau nei prieš metus, sausio mėnesį, šioje vietoje žuvo jauna moteris, palydėjusį sūnų į mokyklą. „Žinia apie šį tragišką įvykį mane sukrėtė, negalėjau atsigauti visą dieną. Dėl šios sankryžos saugumo jau ne kartą kreipėmės ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją, ir į LR Seimo narius, tačiau atsakymas vis būdavo toks pat : „Planuojame, tariamės, deriname projektus“. Tačiau kol jie derina projektus, žūsta žmonės“,- sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Pasak mero, prieš 20 metų šioje lemtingoje sankryžoje žuvo ir vienos savivaldybės darbuotojos mama. Lyg nujausdami būsimą nelaimę, apie šios pavojingos sankryžos saugumą rugsėjo mėnesio Tarybos posėdyje kalbėjo Tarybos narys M. Rusteika, kad šioje sankryžoje būtinas šviesoforas.

„Kuršėnų krašto žinioms“ ne kartą sakė ir Kuršėnų miesto seniūnas V. Gedmontas. „Šio kelio savininkas – Kelių direkcija. Prieš moters žūti šioje sankryžoje seniūnijos atstovai kartu su policijos darbuotojais pravažiavo vietas, kur yra pavojingos sankryžos, ir paprašėm kuo skubiau imtis priemonių. Po moters žūties bendruomenė, politikai, taip pat prisidėję rajono vadovai rinko parašus, kad būtų išspręstas sankryžos saugumas. Taip, kad šitas dalykas yra rajono užjudintas aukščiausiam lygmenyje. Deja, nejuda tas reikalas taip greitai, kaip mes norėtumėme“,- sakė seniūnas.

Kada kelio šeimininkė, Kelių direkcija, nutars rekonstruoti pavojingą sankryžą ar bent jau pastatyti šviesoforą, neaišku. Galbūt prioritetine tvarka – 2020 metais.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts