Raseinių rajono pareigūnų staigmena vairuotojams – obuoliai ir lipdukai

Liepos 9-ąją Raseinių rajono policijos pareigūnai surengė akciją, kurios metu buvo išdalinta apie 10 kilogramų obuolių ir 45 įvairiaspalviai širdelės formos lipdukai. Šiomis simbolinėmis priemonėmis buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į visuomenei svarbias aktualijas.   

Pagal statistiką, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, įtakojančių keliuose nelaimes, kurių metu žūva ar būna sužaloti žmonės. 2020 metų sausio-birželio mėnesiais Raseinių policijos aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 122 vairuotojai, vairavę motorines transporto priemones neblaivūs. 76-iems jų pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas.

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę, saugoti save ir kitus, skatinti būti pilietiškais ir netoleruoti neblaivių vairuotojų, Raseinių rajono policijos atstovai liepos 9-ąją vairuojančiuosius kvietė savo automobilius papuošti širdies formos lipdukais su užrašu „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“ ir taip skatinti atsakingo vairavimo kultūrą. 

Tuo pat metu kartu su  Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste ir jaunaisiais policijos rėmėjais bendruomenės pareigūnai vykdė dar vieną akciją – „Obuolys – vietoj cigaretės“. Gyventojai buvo kviečiami rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį. Gatvėje sutiktiems pėstiesiems ir sustabdytų automobilių vairuotojams bei keleiviams  akcijos organizatoriai davė obuolį, kaip sveikos gyvensenos simbolį, ir skatino nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį. Užkalbinti žmonės šypsodamiesi keitė cigaretes į obuolį. Ir dar gavo skrajutes su  trumpa informacija apie rūkymo žalą ir skatinimu mesti rūkyti, nes tai – efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų.

Total
0
Dalinasi
Related Posts