Raseinių rajono gyventojas, sirgdamas koronaviruso infekcija, nesilaikė saviizoliacijos

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas 50 metų V. U., kuris susirgęs COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nesilaikė saviizoliacijos, lankėsi viešose vietose ir tokiu būdu sistemiškai sukėlė pavojų kitiems asmenims. Kaltinamajam V. U. skirta vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmė – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams.

Teismas V. U. įpareigojo per visą bausmės vykdymo laikotarpį registruotis Užimtumo tarnyboje ir be bausmę vykdančios institucijos leidimo neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos miesto, rajono ribų.

„Kaltinamasis nesilaikė saviizoliacijos, lankėsi viešose vietose ir tokiu būdu sistemiškai sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga, – sako baudžiamąjį įsakymą priėmusi Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja Vaiva Bėčienė. – Žinodamas apie ligos pavojingumą ir būtinybę nekontaktuoti su kitais asmenimis, taip pat perspėtas motinos, su kuria buvo izoliacijoje namuose, laikytis saviizoliacijos taisyklių, sąmoningai šį reikalavimą pažeidė.“

Kaltinamasis sutiko, kad byla būtų baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, taip pat sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi (laisvės apribojimu) ir jos dydžiu.

Teismas nustatė, kad Raseinių rajono gyventojui V. U. 2020 m. rugsėjo 26 d. buvo nustatyta  COVID-19 liga. Šeimos gydytojas vyrą supažindino su Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, paaiškino dėl saviizoliacijos. Spalio 4 d., ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą valandą, V. U. išvyko iš gyvenamosios vietos ir nesilaikė saviizoliacijos bendraudamas su draugu. Spalio 5 d. ir 9 d. vėl išvyko iš namų ir lankėsi viešose vietose.

Kaltinamasis V. U. savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad blogai jautėsi apie keturias dienas. Paskui pagalvojo, kad jei išeis grybauti į netoli nuo namų esantį mišką, pažvejoti, netoli nuo namų esančioje Dubysos upėje, nieko nenutiks. Vyras nurodė, kad abiem atvejais jis nesutiko žmonių, tad galvojo, kad nesielgia labai blogai. Taip pat jis buvo skolingas pažįstamam pinigų, tad nuėjo ir skolą grąžino. Tikslių datų, kuomet jis buvo išėjęs iš namų ir nesilaikė saviizoliacijos, jis pats pasakyti negalėtų, jų nefiksavo ir nepamena. Kartą, jam nebūnant namuose, buvo atvykę policijos pareigūnai pasižiūrėti, kaip jis laikosi saviizoliacijos, ir jo namuose nerado, apie tai jam pasakė mama. Tačiau dėl priežasčių, kurių jis paaiškinti negali, jis ir toliau nesilaikė saviizoliacijos ir antrą kartą buvo patikrintas policijos pareigūnų.

Teismas išaiškinakaltinamajam, kad nesutikdamas su laisvės apribojimo bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
0
Dalinasi
Related Posts