Rajono tautodailininkai pristato savo darbus parodoje     

Rajono Kultūros centro parodų salėje surengta rajono tautodailininkų darbų paroda, kurioje per du šimtus darbų.

 

Savo darbus parodoje pristato 39 rajono tautodailininkai. Dar 13 moksleivių darbų pristatyta moksleivių liaudies dailės konkursui „Sidabro vainikėlis“.

Tarp 191 rajono tautodailininkų darbų daugiausia keramikos ir tekstilės darbų. Parodoje taip pat eksponuojama ir kalvių, pynėjų, medžio drožėjų darbų.

Akį traukia Sigitos Lukienės, Dalios Jokubauskienės ir Gintaro Daukšos paveikslai, tautiški motyvai Almos Stugienės karpiniuose.

Nemažiau įdomūs ir keramikos darbai, kurių parodoje daugiausia. Vazos, ąsočiai, lėkštės ir lėkštutės, dubenys, statulėlės bei nemažai kitų darbų, kuriuos pristato Virginija Silvestra Šufinskienė, Vydmantas Vertelis,  Danutė Vaišienė, Aistė Jakelaitytė, Algimantas Tamašauskas, Alina Milašienė, Marytė ir Stanislovas Tamašauskai, Kornelijus Lukšas, Rita Podienė.

Akių negali atitraukti nuo Birutės Poškienės sukurtų juostų,  Astos Urbelienės nertų suknelių, Virginijos Šimkienės, Reginos Gapšienės, Genovaitės Misiulienės, Rasos Daukšienės, Virginijos Mečienė ir kitų tekstilės meistrų darbų.

Savo darbus pristato vytelių pynėja Marytė Janulienė, verbų ryšėja Lina Kuzmienė, paveikslų siuvinėtoja Lina Freimontienė.

Parodoje savo darbus pristato ir medžio drožėjai Vaclovas Tamošaitis, Raimondas Baškys, Egidijus Žilinskas, Saulius Norvilis bei kiti.

Tautodailininkus su paroda sveikino rajono meras Antanas Bezaras, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, kuri su menotyrininke Michalina Adomavičiene trumpai apžvelgė parodai pristatytus darbus.

„Jūs esat tie kūrybingi žmonės, kurie saugo ir toliau kloja sodžiaus meno kelią. Jūsų kūryba persunkta sodžiaus menu. Kuršėnai  – mūsų karalių keramikų sostinė. Pažiūrėkit į jų darbus. O kur medžio drožėjai. Pažiūrėit į medines dėžutes. Atrodo paprastos dėžutės, o koks grožis, o Kuršėnų popieriuas karpytojų, tekstilininkių darbai“, – apie parodos eksponatus ir dalyvius mintimis dalijosi menotyrininkė M. Adomavičienė.

Parodos pristatyme pagerbta Lietuvos Puodžių karalienė, „Aukso vainiko“ savininkė Virginija Silvestra Šufinskienė. Rajono meras už svarų indėlį į tautinio paveldo ir etninės kultūros tradicijų puoselėjimą bei sklaidą, jai įteikė kultūros ministro padėkos raštą jubiliejaus proga bei gėlių puokštę.

Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus kiekvienam tautodailininkui įteikė Viešosios bibliotekos išleistą kalendorių „Lietuva – mano atviruke“, kuriame mokinių piešiniai, skirti Lietuvai.

Šventę paįvairino Kultūros centro mišrus choras „Gija“, vadovaujamas Jovitos Bražukienės.

Saulius JUŠKEVIČIUS

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Prašo atpažinti

Policija prašo atpažinti vyrą galimai padariusį nusikalstamą veiką ir su juo buvusius asmenis. Ieškomas vyras plikas, vilki dryžuotą…