Rajono seniūnijose – kelių tvarkymo darbai

Šiaulių rajono seniūnijose prasidėjo intensyvūs pavasariniai kelių tvarkymo darbai.
„Tik oro sąlygoms pagerėjus, iš karto pradėjome kelių greideriavimo ir skaldavimo darbus, nes po žiemos buvo prastų kelio ruožų“, – pasakojo Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė.
Šiuo metu Kužių seniūnijoje tvarkomi keliai Gilaičių, Smilgių kaimuose, Sauginių, Briešlaukio, Biručių ir kitose vietovėse. Darbus vykdo UAB „Limega“. Kužių seniūnijai kelių priežiūros darbams yra skirta tokia pat suma, kaip ir praėjusiais metais: iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gauta 42 000 eurų, iš savivaldybės biudžeto – 21 000 eurų.
Bubių seniūnijoje kelių tvarkymo darbus vykdo kitas rangovas – UAB „Grysteka“. Bubių seniūnijos seniūnas Vytautas Slabys teigė, kad šis rangovas žiemą šiek tiek brangiau valė sniegą, bet dabar, vykdydama kelių tvarkymo darbus, UAB „Grysteka“ pigiau veža smėlį, skaldą, o tai leis padaryti daugiau darbų.
„Nors iš po žiemos keliai nėra labai duobėti, išskyrus kelias atkarpas, pradėjome tvarkyti kelius skalduojant su sustiprintu – ne mažiau 10 centimetrų smėlio sluoksniu“, – pažymėjo Bubių seniūnijos seniūnas Vytautas Slabys. Seniūnas vardijo, kad šiuo metu tvarkomi keliai Blužgalio kaime, netrukus bus greideriuojamas kelias pro Zuikiškes į Kurtuvėnus, šluojamas dviračių takas Bubiai – Kurtuvėnai, vykdomi kitų gyvenviečių kelių priežiūros darbai.
Vytautas Slabys pasidžiaugė, jog ir patys gyventojai įsitraukia į kelių priežiūros darbus – tvarko pakeles, įvažiavimus į sodybas. Bubių seniūnijai kelių priežiūros darbams šiais metais yra skirti 54 000 eurų iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto ir 71 000 eurų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.
Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūno pavaduotojas Ričardas Šiumberevičius pažymėjo, jog seniūnija turi per šimtą žvyruotų kelių, tad darbai keliuose vykdomi atsižvelgiant į gyventojų tankumą. Seniūnas pateikė pavyzdžių: sodų bendrijos „Švendrelis“ savininkai kreipėsi į seniūniją su prašymu išlyginti duobes kelyje į jų bendriją ir tas buvo padaryta.
„Sutvarkę tą kelią susidūrėme su dar viena problema – kreipėsi ūkininkai, kurie nebegali įvažiuoti į savo laukus, tai išsprendėme ir šią problemą. Buvo įrengta pralaida ir dabar ūkininkai sėkmingai gali patekti į savo laukus,“ – kalbėjo Ričardas Šiumberevičius.
Ūkininkas Mindaugas atvažiavęs trešti laukų pasidžiaugė, kad pavyko su seniūnija rasti bendrą kalbą, tad buvo įrengta pralaida ir dabar su sunkia technika, negadinant kelio dangos, nesunkiai patenkama į laukus.
Šiaulių kaimiškoji seniūnija šiais metais iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto kelių priežiūrai yra gavusi per 26 tūkst. eurų, o Kelių direkcijos lėšos sudaro 80 000 eurų.
Gruzdžių seniūnija, kai tik leido oro sąlygos, iš karto ėmėsi seniūnijos kelių greideriavimo. Gruzdžių seniūnijos seniūnaičiai labai atsakingai patys sprendė, kaip paskirstyti gautą kelių tvarkymui sumą. 2021 m. kovo 25 d. Gruzdžių seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių sueigoje buvo nutarta: Kelių direkcijos lėšas – 37650 eurų paskirstyti taip: asfalto duobių remontui skirti 12 000 eurų, įtraukiant  Jaunimo gatvės daugiabučių kiemus; ištisinio asfalto (gatvių) remontui skirti 25 650 eurų; suremontuoti Gruzdžių miestelio Vilties gatvės dalį ir Taikos gatvės dalį nuo Kaštonų sankryžos iki Žagarės sankryžos. Kaip informavo Gruzdžių seniūnijos seniūno pavaduotoja Gražina Slavikienė , jau nugreideriuoti šie keliai:
Šiupyliai – Norvaišiai (iki riboženklio); Šiupyliai – Ratkūnų gatvė; Biržiai – Mažeikiai, Lukošaičiai – Augučiai; Dargaičiai – Saveikiai – Bučiūnai; Bučiūnai – Raubaičiai; Žiogai – Maniūšiai; keliai vedantys į Lygudų tvenkinį ir Lygudų girininkiją.
Šakynos seniūnijos seniūno Mindaugo Gedvilos didžiausias rūpestis, kad po žiemos būtų greičiau atliekami seniūnijos žvyruotų kelių greideriavimo darbai. Darbai sparčiai vyksta Mikolaičiuose, Mimaičiuose, Mandeikiuose, Žarėnuose, Baižuose, Paliesiuose, Riškaičiuose ir kitur. Bendras seniūnijos kelių ir gatvių ilgis 106 km. Kelių greideriavimui, skaldai bei žvyrui Šakynos seniūnijai iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto skirta per 25 tūkst. eurų, o iš Kelių direkcijos per 24 tūkst. eurų.
Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė pažymėjo, jog žvyrkelių greideriavimas pradėtas dar kovo pabaigoje. Jau nugreideriuota apie 170 km seniūnijos kelių, kurie veda pro Šilkalnį, Laumakius, Žygaičius, Urkuvėnus, Kubelius, Drąsučius, Micaičius, Rūvelius, Zastarčius, Čiuinelius ir kt.
Ginkūnų seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė informavo, kad dėl jau pradėtų žiedinės sankryžos įrengimo darbų kelyje Nr. 150 Šiauliai – Pakruojis – Pasvalys yra įrengtas laukimo šviesoforas, todėl didelė dalis važiuojančių automobilių kelią trumpina per Šapnagių kaimą. Suintensyvėjus eismui kelyje Šapnagiai – Žeimiai, padidėjo ir problemų – kelyje susidarė duobės, padidėjo dulkėtumas, vietomis prasimušė smėlis.
Šiuo metu greideriuojami pagrindiniai Ginkūnų seniūnijos keliai: Žuvininkų kaime – Rasos ir Žvejų gatvės; Šapnagių kaime – Alyvų, Daržyno gatvės; taip pat kelias Šapnagiai – Žeimiai. Anot seniūnės Vilijos Kvasienės, labai problemiška yra Žvejų gatvė, todėl ji bus skalduojama pirmiausiai. Seniūnės teigimu, šiemet buvo šalta ir snieguota žiema, todėl visos iš biudžeto skirtos lėšos kelių priežiūrai skirtos žiemos tarnybai (6512,00 Eur). Iš kelių direkcijos šiemet skirta 26 490 Eur. (iš jų skaldavimui, žvyravimui bei greideriavimui 19 900 Eur.).
Kairių seniūnija prižiūri 111 km kelių iš jų – 68 km su žvyro/skaldos danga, 38 km asfalto danga ir 5 km grunto ir betono danga. Kairių seniūnijoje prasideda kelių su žvyruota danga greideriavimas. Iš Savivaldybės biudžeto Kairių seniūnijos kelių priežiūrai skirta 16 530 eurų. o iš Kelių direkcijos – 36 330 eurų. Dar 19 000 eurų numatyta Šilėnų kaimo Saulės gatvės asfalto viršutinio sluoksnio remonto (atstatymo) darbams. 10 000 eurų skirta kelių ir gatvių su žvyro danga priežiūrai (greideravimui ir skaldai ar žvyrui) – per kovo mėn. atvežta 13 mašinų skaldos, kuri panaudota Kairių miestelio Pramonės gatvės, Pakrantės gatvės, Vyšnių gatvės, Šviesos gatvės, Alyvų gatvės ir Rasos gatvės atkarpų būklei pagerinti. Dar 7 330 eurų skirta Kairių seniūnijos asfalto duobių remonto darbams, o 12 780 eurų skirta kelių su žvyro danga priežiūrai. Su šiomis lėšomis planuojama atlikti dalies kelio (Ka-12 – nuo Šiūbaičių kaimo iki Žalgirio kaimo) ir dalies Pakrantės gatvės griovio profilio ir kelio pagrindų atstatymo darbus.
Kuršėnų miesto seniūnija informavo, kad jau negreideriuotos Pavenčių seniūnaitijos gatvės ir dalis Gedimino seniūnaitijos žvyruotų gatvių. Greideriuojamų gatvių skaičius – 118, o ilgis – 37265 metrai.
Meškuičių seniūnijai iš savivaldybės biudžeto 2021 metams kelių priežiūrai skirta 19 385 Eur. Lėšos panaudojamos pagrindinių ir šalutinių žvyro kelių greideriavimui ir atskirų vietų skaldavimui bei žiemos tarnybai. Bendras seniūnijos kelių su žvyro danga ilgis – 74,1 km.
Iš kelių direkcijos skirta 27 720 eurų kelių priežiūrai. Seniūnaičių pritarimu, šios lėšos paskirstytos atsižvelgiant į gyventojų skaičių gyvenvietėse. Planuojama gatvių bei kelių asfalto duobių remontui skirti 17 720 eurų , o skaldavimui, žvyravimui ir greideravimui – 10 000 eurų.
Raudėnų seniūnijos kelių priežiūros programos lėšų šiemet skirta 22 625 eurų. Lėšos bus panaudotos: Raudėnų ir Dirvonėnų kaimų gatvių asfalto duobėms tvarkyti bus skirta 8000 eurų (planuojama suremontuoti apie 150 m2 duobių); seniūnijos kelių greideriavimui bus skirta 6000 eurų; Seniūnijos kelių atskirų vietų kelio stiprio atstatymui žvyru ir skalda numatoma skirti 8625 eurų.
Kaip informavo Raudėnų seniūnijos seniūno pavaduotojas Vidmantas Lubys, visų pirma bus greideriuojami pagrindiniai keliai, kuriais vyksta didžiausias eismas, baigus juos bus nugreideruoti žvyrkeliai nutolusiuose kaimuose.
Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis
Autoriaus ir Editos Mileikienės nuotraukos


Total
0
Dalinasi
Related Posts